Ilyen állapotban van a kórházba került Dévényi Tibor
origo.hu
Az Európai Parlament véleménye szerint Magyarországon súlyosan romlott a demokrácia és jogállamiság állapota, ezért el kellene indítani a „hetes cikkely” szerinti eljárást a magyar kormány ellen. Az Eurológus összegyűjtötte az ezzel kapcsolatos félreértéseket.
KIZÁRÁS AZ UNIÓBÓL
Nincs semmilyen eljárás, amivel egy országot akarata ellenére kizárhatnak az Európai Unióból. A kilépést legfeljebb önként kérheti egy kormány, ahogy a britek tették. A magyar kormány nem szeretné, hogy Magyarország kilépjen az Európai Unióból. Orbán Viktor legutóbb Brüsszelben büszkélkedett azzal, hogy az uniós országok közül Magyarországon az egyik legnagyobb a támogatottsága az Európai Uniónak.
BÜNTETÉS JÖHET
Az Európai Uniótól büntetés csak akkor jön, ha a kormány egyáltalán nem hajlandó figyelembe venni a demokratikus alapelvek csorbítását nehezményező bírálatokat, és nem működik együtt az uniós intézményekkel. Az Európai Bizottság jogi kifogásainak korábban mindig helyt adott a magyar kormány. Büntetés csak akkor lenne, ha az akár másfél évig is eltartó eredménytelen egyeztetések után az összes többi állami vezető csúcstalálkozón szavazná meg, hogy a kormány tudatosan leépíti a nyugati értékekre épülő demokráciát Magyarországon.
ELVEHETIK SZAVAZATI JOGUNKAT
Az uniós szerződés ezzel kapcsolatban annyit ír, hogy fel lehet függeszteni az ország uniós tagságából fakadó „egyes jogait”, és hozzáteszi példaként, hogy akár az országot a miniszteri tanácsban megillető szavazati jog megvonása is lehet ez a szankció. Hogy mi legyen a büntetés, arról az uniós minisztereknek kell dönteniük, kétharmados többséggel, azután, hogy már minden egyes kormányfő a magyar miniszterelnök ellen szavaz egy uniós csúcstalálkozón.
origo.hu
borsonline.hu
life.hu
hirtv.hu
haon.hu
origo.hu
mindmegette.hu
vg.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu