K…rva nagy következmények
mandiner.hu
Ezt írtuk… (December negyedik hetében) a Szabad Föld hetilap hasábjain.
1947.
Egy makói motorszerelő olyan kisgépet készített, amely a folyó vízhajtó erejét használja fel a vízemeléshez. Az új szerkezet üzemanyag nélkül alkalmazható a part menti földek öntözésére. A mindössze 22 kiló súlyú készülék percenként 40 liter vizet emel ki. A motorszerelő elmondta, hogy könnyen előállítható olyan készülék is, amely percenkét 1000-1200 liter vizet tud kiemelni mindenfajta üzemanyag nélkül.
1957.
December 28-tól Petőfi-hetet rendez Kiskőrös. Kiállítás, koszorúzás, előadások, színházi est színesíti a programot, szilveszter éjszakáján a község népe fáklyákkal vonul a költő szülőháza elé. Szeretnék Kiskőrösre összegyűjteni Petőfi életének egyelőre még sok helyen megtalálható emlékeit, s egy állandó kiállításon bemutatni azokat. Továbbá régi vágyuk, hogy nevezzék el Kiskőröst a költőről Petőfivárosnak. Az egyszerű parasztemberek kérése ez, akiknek a lakásaiban mindenütt ott van Petőfi összes költeménye – legtöbbször rongyosra olvasva.
1967.
Az én apukám, amikor még kisfiú volt, olyan játékokkal szeretett szórakozni, amit maga csinált. Egyszer például készített egy igazi kiskocsit, amit a kutyája húzott. Most is szeret játszani, méghozzá a munkahelyén. Mert az újpesti gyárban fémlemezekből készítenek sokféle összerakható játékot. Ez a gyár az első munkahelye. Itt volt tanuló, aztán szerszámkészítő, technikus, most pedig játéktervező. Nekem sok játékom van, amikor lemegyek a parkba a barátaimmal játszani, az apukám sokszor figyel bennünket. Azt mondja, ez a tapasztalat is fontos a tervezésnél, mert hiába szép az autó, ha mindig felborul.
(Pásztor László II. oszt. Tan.)
1977.
„Fehér Rózsa” nyugodjék meg. A nemi tehetetlenség nem örökölhető, már csak azért sem, mert aki nemileg tehetetlen, annak nem is lehet gyereke. Ha mégis van, akkor vagy nem tehetetlen, vagy valahogy másként sikeredett… Egyszóval: vagy a tehetetlenség, vagy a gyerek…
(Buga doktor)
1987.
Divatbemutatóval ünnepelte a magyar könnyűiparral való együttműködés első öt esztendejét a francia Pierre Cardin divatház. Bejelentették: az együttműködés újabb öt évre történő meghosszabbítását tervezik. A Pierre Cardin Paris Made in Hungary márkajelzésű modellek – amelyeket több mint húsz magyar ruhagyár és szövetkezet készít – eljutnak Ausztriába, az NSZK-ba és a skandináv országokba is. Hazánkban a Módi budapesti és vidéki üzleteiben forgalmazzák a termékeket.
1997. Pillér József nyugalmazott főpincér a Dunaparti Hungária Nagyszállóban tanulta a szakmát. „Az ételek csakis forrón kerülhettek a vendégek elé. Sört csak a megengedett habbal lehetett kivinni. A vörösbort kosárban szervíroztuk, a drága, külföldi palackokról nem volt szabad letörölni a port. A kaviárt félkilós dobozban vittük az asztalhoz, étkezés után lemértük, s amennyi fogyott, annyit fizetett a vendég. Gyümölcs után kézmosót hoztunk, karika citrommal, kéztörlő ruhával. Hűvös időben plédet adtunk, volt, aki hármat-négyet is kért.”
2007.
Amikor kiskutya érkezett a családba, első este sírt. Ezért – ahogy a Keresztapában mondják – matracra vonultam, vagyis egy ágybetétre feküdtünk egymás mellé a nappaliban. Pontosabban csak feküdtünk volna, de ő, ahogy „megágyaztam”, máris rohant, és beugrott középre, s kárörvendően figyelte, hogy nem férek el. És tényleg nem fértem el. Reggel azon mesterkedik, hogy én is keljek fel, ez okból mindenemet, ami kilóg a takaró alól, munkába vesz tűéles fogaival. Ilyenkor persze nincs tovább alvás, erre örömében rám ül, s mosakodni kezd. Azután én következem. Kicsit sajnálom, hogy általában a feneke után…
(A Kutyapostás)
mandiner.hu
ripost.hu
origo.hu
hirtv.hu
delmagyar.hu
koponyeg.hu
nemzetisport.hu
magyarnemzet.hu
mandiner.hu
nemzetisport.hu
origo.hu
origo.hu