Ilyen állapotban van a kórházba került Dévényi Tibor
origo.hu
Már több mint 500 millió egészségügyi adat, betegdokumentum, ellátási esemény és eRecept került fel az Elektronikus Egészségügyi Szolgáltatási Térbe (EESZT), amely tavaly novemberben kezdett el „élesben” működni a közfinanszírozott ellátást nyújtó egészségügyi szolgáltatók és a patikák csatlakozásával.
Kép: 2017. július 3. Gyógyszertár, patika. e-recept fokozatos bevezetésével gyorsabb és egyszerűbb lesz a gyógyszerkiváltás. Ónodi-Szűcs Zoltán egészségügyért felelős államtitkár, Rétvári Bence, az Emberi Erőforrások Minisztériumának parlamenti államtitkára, és Hankó Zoltán, a Magyar Gyógyszerészi Kamara elnöke a sajtótájékoztatón. Vény, recept. Fotó: Vajda József
A rendszer lényege, hogy az egészségügy valamennyi szereplője bárhol hozzáférhet az adott beteg más intézményekben keletkezett adataihoz. Ezzel köszönhetően nem kell a papíralapú leleteket és zárójelentéseket kikérni és magunkkal vinni egyik helyről a másikra: az adataink megadása után az orvos rögtön tudni fogja, hogy mely gyógyszereket szedünk, milyen betegségeink, műtéteink voltak korábban, esetleg allergiásak vagyunk-e valamire. Látja a más kezelőorvosok által felírt gyógyszereket, kezeléseket, beutalókat és leleteket, sőt még a felírt, de ki nem váltott patikaszereket is. Bár a rendszer még nem működik százszázalékosan, de a jövőben jelentősen javíthat a betegellátás minőségén és hatékonyságán: elkerülhetők a feleslegesen megismételt vizsgálatok, az orvosok sokkal pontosabb képet kapnak a betegükről, ami elősegíti a biztosabb diagnózist és a gyorsabb gyógyulást.
Jelenleg a fekvőbeteg-intézmények és a gyógyszertárak 100, a háziorvosok 87, a járóbeteg-intézmények 85 százaléka használja napi szinten e felhőalapú technológiát, a rendszer már most is alkalmas lenne arra, hogy a betegek papírok nélkül menjenek végig az ellátáson – derül ki az Állami Egészségügyi Ellátó Központ közleményéből. Az EESZT-t folyamatosan fejlesztik: feltöltik a bevezetése előtti öt évben keletkezett betegadatokat, s a tervek között szerepel a telemedicina-szolgáltatások – vagyis az egészségügyi intézmények közötti digitális képtovábbítás – fejlesztése is.
origo.hu
borsonline.hu
life.hu
hirtv.hu
haon.hu
origo.hu
mindmegette.hu
vg.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu