Már minden megoldódott, válaszolta érdeklődésünkre Molnár Bálint, a Jász-Nagykun-Szolnok megyei Öcsöd polgármestere. A szeptember végén a megyei sajtóban megjelent riport szerint még azt nyilatkozta: „várható volt, hogy a tisztítóművekből kapott ivóvíz színe, szaga és élvezeti értéke megváltozik, és ezt a lakosság joggal szóvá is teszi”.
A napilap cikke egy nyolcéves ivóvízminőség-javító beruházási ciklus lezárultát követően készült. Az évek során 3,3 millió forint uniós forrást költöttek el annak érdekében, hogy Öcsödön és a környező településeken élők végre egészséges ivóvízhez juthassanak.
Molnár Bálint érdeklődésünkre elmondta, hogy az összegnek csak a húsz százalékát költhették volna a fél évszázados azbesztcsövek cseréjére, egyébként a szolgáltatónak kell kigazdálkodnia a költségeket.
Végül azonban nem költöttek rá a lehetséges 660 millió forintot sem, maradtak hát a kiszolgált azbesztcsövek a földben. Ezek azonban egyre gyakrabban adják meg magukat csőtörés formájában, olvasható a fejleményeket taglaló közösségi oldalakon. Az új technológiára való áttérés következtében ráadásul leoldódnak az évtizedek alatt az azbesztre rakódott rétegek. Emiatt a víz elszíneződhet, zavarossá válhat, mint ahogy arról már írtunk a bajai, illetve a hortobágyi esetben is.
Ehhez képest jelentette ki a polgármester lapunknak, hogy a térség vízellátásával kapcsolatosan nincs szenzáció, a csapból folyó víz rendben van.
Bár a probléma ilyen gyors megoldása már önmagában is szenzáció, azt csak remélni tudjuk, hogy a térségben élő olvasóink is ezt tapasztalják…