Ilyen állapotban van a kórházba került Dévényi Tibor
origo.hu
Remélem, az olimpia után a kajak-kenu társadalom tagjai egymás nyakába borulva fognak örömkönnyeket hullajtani a történelmi sikereink láttán. Most azonban meglehetősen megosztott a sportág híveinek tábora.
Kép: Szolnoki női kajakos vállogatott Kati nénivel a holt- tiszai pályán.Vizisport. 2006.05.17. Fotó: Bohanek Miklós
A legsikeresebb szakágnál, a női csapatnál oszlanak meg leginkább a vélemények a válogatás kérdésében. Egy évvel ezelőtt a szolnoki bázis számított az olimpia ugródeszkájának. Úgy tűnt, csak az reménykedhet pekingi kiküldetésben, aki Fábiánné Rozsnyói Katalin iskoláját választja. Kati néni még azt sem tartotta elképzelhetetlennek, hogy – a sportág történetében egyedülállóan – mind a három női versenyszámban az ő versenyzői állnak majd a dobogó legfelsőbb fokán Pekingben. Aztán először elment Janics Natasa Szegedre, majd őt követte Kozák Danusia, Szabó Gabriella, no és Kovács Kati. Az edzőnő szeme fénye, akire személyre szólóan szabta éveken át az edzéstervét, amit aztán a többiekkel is végrehajtatott…
A közvélemény pedig azon vitázik: mivel tartozik egy versenyző az edzőjének? Az idősebb sportbarátok, akik még Sándor Csikar, Buzánszki Jenő klubhűségén szocializálódtak, úgy vélik, dicső dolog, ha valaki arról a munkahelyről megy nyugdíjba, ahol a pályáját elkezdte. A mai fiatalok viszont eleve azzal vágnak neki a sportkarriernek, hogy oda igazolnak, ahol a legtöbb pénzt kereshetik. Futballklubok élnek abból, hogy „piacra” termelnek, itt bizony nincs helye érzelgősségnek.
Kovács Kati pályája csúcsán úgy érzi, három számban is lehet esélye olimpiai érmet szerezni, és ennek a sportdicsőségen túl az anyagi vonzata sem lebecsülendő. Fábiánné szerint a három számban, egyesben, párosban, négyesben való indulással Kovács Kati túlvállalná magát. A felszínen ez a szakmai konfliktus indítéka, a mélyben a válás óta már személyes indulatok is kavarognak. Ebben a helyzetben egyetlen dologra, a sportág elnökségének bölcsességére van szükség. A csapatkijelölésnél Kovács Katiék javára döntöttek, hiszen a négyesből kimaradt a világbajnok Benedek Dalma, akinek egyébiránt a „sarzsijánál fogva” csak helye lett volna ott! Viszont a legutóbbi döntésükkel a Benedek–Paksy kettőst fegyelmi hatállyal kötelezték az olimpiai kiutazásra, „hivatalos tartalék” minőségben. Ez azért mégis más, mint turistaként ülni a gép farában…
Fábiánnénak a MOB, szép gesztusként, felajánlott egy olimpiai utat, jutalomból – ezt kellene a szövetségnek méltányosabbra váltani. Azért ne feledjük, olimpiai, világ- és Európa-bajnokok sora került ki a mesteredzőnő keze alól! Nyugvópontra a dolog, persze, úgyis csak az olimpiai eredmények ismeretében jut majd…
Véget ért a wimbledoni tenisztorna, a nyelvészek a férfidöntőre még keresik a megfelelő jelzőket. Mindenesetre addig is legyen elég annyi, hogy kozmikus csatában győzött Nadal Federer ellen. A spanyoloknak a foci-Eb után egy újabb trófea, a svájciaknak egy ismerős fiaskó. A nőknél csak Williams apuka izgult, a közönség számára teljesen mindegy volt, a két testvér közül Venus vagy Serena lesz-e a győztes. Egyébként Venus nyert.
Kaplár F. József a közvetítés során hatalmas titokról rántotta le a leplet. Elárulta: a lányok év közben a divatszakmában foglalják el magukat, ám ha jön egy jelentősebb verseny, előbújnak az elefántbarlangjukból… Na, végre megtudtuk: „Apu, hogy megy be az a nagy elefánt az oroszlán barlangjába?” Hát így.
origo.hu
borsonline.hu
life.hu
hirtv.hu
haon.hu
origo.hu
mindmegette.hu
vg.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu