Bronzérmes az asztaliteniszező Pálos Péter a párizsi paralimpián

Az asztaliteniszező Pálos Péter bronzérmet szerzett csütörtökön az MS11-es kategóriában a párizsi paralimpián.

SportMW 2024. 09. 05. csütörtök2024. 09. 05.

Kép: Pálos Péter a francia Lucas Creange elleni mérkőzésen a 2024-es párizsi nyári paralimpiai játékokon a férfi asztalitenisz MS11 kategóriájának negyeddöntőjében a Dél-párizsi Arénában 2024. szeptember 4-én, Fotó: Koszticsák Szilárd, Forrás: MTI

Fotó: Koszticsák Szilárd Forrás: MTI

A Városi SE Dunakeszi sportolója, aki a múlt héten ünnepelte a 39. születésnapját, már azzal biztosította dobogós helyezését, hogy megnyerte szerdai negyeddöntőjét, mivel ebben a sportágban nem rendeznek bronzmérkőzéseket. A csütörtöki elődöntőben a 17 éves tajvani Csen Po-jen volt a magyar parasportoló ellenfele, akitől 3:0-ra kapott ki. A Dél-párizsi 4-es Arénában az első játszmában a magyar versenyző igyekezett irányítani a labdameneteket, de a támadásaiba sok hiba csúszott, emiatt hátrányba került.

Ez is érdekelhet

Pálos a második szettben is többször dühösen vette tudomásul, hogy megoldásai nem sikerültek, ázsiai ellenfele ugyanis remekül védekezett, szinte minden labdát visszaadott. Így hosszú, látványos labdameneteket is láthatott a közönség, azonban ezeket szinte kivétel nélkül a rivális nyerte, aki így megduplázta előnyét. A harmadik felvonás elején ugyan Pálos vezetett, de 5–4 után Csen fordított, és kisvártatva bejutott a fináléba. Az enyhe értelmi fogyatékossággal született Pálos Londonban és Tokióban arany-, Rio de Janeiróban és most pedig bronzérmes lett.

Pálos Péter a párizsi magyar küldöttség ötödik érmét szerezte, két arany és egy ezüst után a második bronzot.

Eredmény: asztalitenisz, MS11, egyes, elődöntő:

Csen Po-jen (tajvani)–Pálos Péter 3:0 (4, 3, 7)