Ilyen állapotban van a kórházba került Dévényi Tibor
origo.hu
A hurrikánok egyre gyakoribb színrelépésével a társadalom figyelme is mindinkább a klímaváltozás felé fordul. A természeti környezetünkre gyakorolt negatív hatásairól már sok szó esett, azonban arról, hogy milyen mértékben veszélyezteti az egészségünket, kevesebbet hallani.
Az asztmás megbetegedések száma például 1980 óta megnégyszereződött az Egyesült Államokban. A legújabb kutatások szerint a szén-dioxid mennyiségének növekedése a parlagfüvet és egyes virágzó fákat az ésszerűség határain túlmenő pollentermelésre ösztönzi.
Némely talajgomba is a szokásosnál jóval több spórát termel a megnövekedett szén-dioxid hatására. Ezek az allergén anyagok a nagyvárosok levegőjében található gázolajrészecskéknek köszönhetően mélyen a tüdőnkben jutnak, így okozva akut és krónikus tüdőbetegségeket. Ez a jelenség a szén-dioxid növekvő jelenlétével egyre súlyosbodni fog.
Az állati közvetítéssel terjedő trópusi fertőző betegségek (például: dengue- láz, malária, álomkór, sárgaláz stb.) száma jelentősen megnő, mivel a magasabb hőmérséklet kedvez a kórokozókat terjesztő rovarok szaporodásának. A hasmenéses megbetegedések is összefüggésben vannak a klímaváltozással, mivel mind az árvíz, mind a szárazság növeli a bélrendszeri megbetegedések kockázatát. A WHO felmérése szerint a 2000-ben, a világban bekövetkezett hasmenéses megbetegedések 2,4 százaléka, a maláriás esetek 6 százaléka a klímaváltozás következménye.
A cikk folytatását a WEBBeteg oldalán olvashatják.
origo.hu
borsonline.hu
life.hu
hirtv.hu
haon.hu
origo.hu
mindmegette.hu
vg.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu