Ilyen állapotban van a kórházba került Dévényi Tibor
origo.hu
Ha erős nátha, komolyabb felső légúti betegség gyötör bennünket, nem mindegy, hogy milyen módszerrel kezeljük magunkat.
A vírusos eredetű betegségre hatástalan az antibiotikum, sőt leginkább a bél- és immunrendszerünket támadja. Különösen veszélyes, ha a házi patikából kapkodunk be néhány, korábbról megmaradt pirulát, amire allergiás reakcióval is válaszolhat szervezetünk. Antibiotikumot csakis javaslatra szabad szedni!
A leggyakrabban alkalmazott, recept nélkül kapható gyógyszerek esetében is előfordulhat gyógyszermérgezés. Ezt elsősorban a túladagolás váltja ki. Az aszpirin és más szalicilátok túlszedésekor hányinger, hányás, szapora szívverés és légzés, hőmérséklet-emelkedés, görcsök jelentkezhetnek. A vér magas aszpirinszintje megnöveli a vizelet-kiválasztást és így kiszáradást okozhat. A gyógyítás első módja a gyomormosás, és az aktív szén beadása. Figyelem: a gyermekek, ha influenzával vagy bárányhimlővel egy időben kapnak aszpirint, kialakulhat az agyvelőgyulladással és a máj heveny elzsírosodásával járó Reye-szindróma. Ezért ilyen betegség esetén csak olyan készítményt adhatunk a kicsiknek, amit a gyermekorvos javasol!
A folyadék, tabletta és kapszula formájában is kapható paracetamol-tartalmú készítmények is nagy mennyiségben ártalmasak lehetnek. Ha túladagoljuk, a májat súlyosan károsító mérgezőanyag termelődik a szervezetben. A túlszedést követően hányinger, hányás jelentkezik, s a májműködésben komoly zavarok állhatnak be.
Fontos, hogy még a legközismertebb pirulák szedése előtt is el kell olvasni az adagolási és a mellékhatásokról szóló tájékoztatót. Aki túllépi az előírt adagot, nem lesz sem egészségesebb, sem erősebb, de mérgezést szenvedhet!
origo.hu
borsonline.hu
life.hu
hirtv.hu
haon.hu
origo.hu
mindmegette.hu
vg.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu