Ilyen állapotban van a kórházba került Dévényi Tibor
origo.hu
Kutatások bizonyítják, hogy a természetes gyógynövényi eredetű táplálék-kiegészítők is veszélyesek lehetnek – írja a MayoClinic.com
A helyesen és mértékkel alkalmazott étrend-kiegészítőkkel sokat tehetünk az egészségünkért, de ügyelni kell a használatukra, ugyanis egyes bogyók veszélyes mellékhatásokkal is járhatnak. A legtöbben nem is gondolnák, hogy ezek a szerek más gyógyszerekkel egyidejűleg módosíthatják egymás hatását.
A tájékozottság minden esetben elengedhetetlen egy-egy új készítmény alkalmazása előtt. Vannak olyan szerek, amelyeket sebészeti beavatkozások előtt néhány héttel már nem ajánlott szedni, mert módosíthatják a szervezet véralvadás-gátló képességét és a vérnyomást is. Ezért mielőtt bárki elkezdené a fogyasztásukat, mindenképpen olvasson utána a lehetséges mellékhatásoknak, illetve kérdezze meg kezelőorvosát.
Orbáncfű
Ez a gyógynövény nagyban módosíthatja egyes gyógyszerek hatását, rengeteg komplikációt okozva ezzel. Azokak, akik bármilyen antidepresszánst, véralvadás-gátló gyógyszert, asztma elleni szert, immunerősítőt vagy szteroidot használnak, célszerű mellőzniük az orbáncfű használatát.
S-adenosyl-methionine (SAMe)
Az epepangás megelőzésére ajánlott étrend-kiegészítőt szigorúan tilos antidepresszánsokkal együtt alkalmazni, mert komoly mellékhatásokkal járhat.
Fokhagyma, ginzeng, gyömbér és margitvirág
Alvadásgátló gyógyszerekkel – mint az aszpirin, a warfarin és a kopidrogél – nem ajánlott együttesen alkalmazni, mert növelheti a vérzékenységet. A kondroitin és glükozamin szedése szintén befolyásolhatja a warfarin hatását.
Ginkgko
Az agy táplálékaként számon tartott gingko szedésénél is figyelni kell, mert növelheti a vérzékenységet és befolyásolhatja egyes vérnyomás-csökkentő gyógyszerek hatását.
origo.hu
borsonline.hu
life.hu
hirtv.hu
haon.hu
origo.hu
mindmegette.hu
vg.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu