Ilyen állapotban van a kórházba került Dévényi Tibor
origo.hu
Úgy tűnik, hogy a klímaváltozás elleni küzdelem eddigi legjobb módja a gazdasági világválság, ugyanis ez idő alatt csökkent a legnagyobb mértékben az üvegházhatású gázok kibocsátása az Európai Unió országaiban – derül ki az Európai Környezetvédelmi Ügynökség (EEA) adataiból.
Kép: Mátravidéki erőmű villamos áram kémény gyár környezetszennyezés visonta 2007 12 06 Fotó: Kállai Márton
Mind az EU-27, mind az EU-15 országok üvegházhatású gázok kibocsátása 6,9 százalékkal csökkent 2009-ben az azt megelőző évhez képest. Vagyis az EU-27 országok körében a kibocsátás 17,3 százalékkal áll az 1990-es szint alatt, s ezzel könnyebben elérhetővé vált a 2020-ra kitűzött 20 százalékos irányérték.
A világválság hatására a fosszilis üzemanyagok (szén, olaj, természetes gázok) fogyasztása mintegy 5,5 százalékkal csökkent, ezzel szemben a megújuló energia használata 8,3 százalékkal növekedett. A környezetre gyakorolt pozitív hatást leginkább a cement-, vegy-, vas- és fémipar kibocsátásának csökkentése hozta magával. Az energiahordozók iránti kisebb kereslet olcsóbb energiaárakat eredményezett, mindemellett a megújuló energia használatát segítette elő – ezek összessége okozta a nagymértékű kibocsátás-csökkenést.
Tavaly a világgazdaság valamelyest élénkülni kezdett, így az energiahordozók iránti kereslet is megnövekedett, ezért a kitűzött célokat nehezebb lesz elérni. Az elmúlt időszak viszont átgondoltabbá és környezettudatosabbá alakította az iparágakat, s meggyorsította a megújuló energiák használatának arányát.
origo.hu
borsonline.hu
life.hu
hirtv.hu
haon.hu
origo.hu
mindmegette.hu
vg.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu