Ilyen állapotban van a kórházba került Dévényi Tibor
origo.hu
Újabb vészharang kong: Dél-Amerika legnagyobb ivóvízkészletének szennyeződése kétmillió ember életfeltételét fenyegeti. A több mint 8000 négyzetkilométernyi Titicaca-tó mintegy 18 millió évvel ezelőtt alakulhatott ki, amikor az Andok-fennsík egyik medencéjében meggyűlt a víz. A tengerszint feletti 3810 méteres fekvésével a Föld legnagyobb hegyvidéki, egyben Dél-Amerika legkiterjedtebb tava. Területén Peru és Bolívia osztozik.
A régió folyamatos népességnövekedése a tó, a partvidék és a környező földek túlzott mértékű használatához vezet. A háztartási szennyvízen kívül az élelmiszer- és a faipar elhasznált vize is a tóba ömlik. A szennyeződés következményei már most szemmel láthatóak: békalencse borítja a punói öböl (Peru) nagy részét. Amennyiben összefüggő szőnyeget alkot, a növény alá nem ér el a fény. A tó ezeken a helyeken súlyosan eliszaposodik, az élőlények nem jutnak többé oxigénhez.
Ezenkívül a vízszint is erőteljesen lecsökkent, míg az esős évszak hatról három hónapra rövidült. Sok község a halászatból él, azonban a romló vízminőség a halállomány rovására megy. Hosszú távon két szennyvíztisztító javíthatna a vízminőségen, ám az elhatározáshoz szemléletváltásra, megépítésükhöz pedig rengeteg pénzre lenne szükség. A helyi lakosságot mindenesetre tájékoztatni kell és az éghajlatvédelmi koncepció kidolgozása sürgetővé vált.
origo.hu
borsonline.hu
life.hu
hirtv.hu
haon.hu
origo.hu
mindmegette.hu
vg.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu