A pocok visszavág

Mint azt pár hete megírtuk, pocokinvázió fenyegeti a hazai gabonatáblákat, s ellene a Redentin nevű rágcsálóirtóval védekezhetünk. Állítják ezt a mezőgazdászok a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatallal (NÉBIH) együtt, hozzátéve, hogy az említett szer és annak hatóanyaga, a klórfacinon nem tiltott szer az unióban.

Zöld FöldB. G.2014. 07. 04. péntek2014. 07. 04.

Kép: Pusztaföldvár, 2014. június 20. Egy elpusztult mezei pocok az Agro-M Zrt. földjén, Pusztaföldvár határában 2014. június 20-án. Megkezdődött a mezei pockok irtása Orosházán és környékén. Az Agro-M Zrt.-hez tartozó területen van olyan 38 hektáros búzatábla, amelyről tavaly 5,9 tonnás átlagtermést takarítottak be, idén viszont csak 1,25 tonnás lett az átlagtermés a mezei pockok miatt. MTI Fotó: Rosta Tibor, Fotó: Rosta Tibor

A pocok visszavág
Pusztaföldvár, 2014. június 20. Egy elpusztult mezei pocok az Agro-M Zrt. földjén, Pusztaföldvár határában 2014. június 20-án. Megkezdődött a mezei pockok irtása Orosházán és környékén. Az Agro-M Zrt.-hez tartozó területen van olyan 38 hektáros búzatábla, amelyről tavaly 5,9 tonnás átlagtermést takarítottak be, idén viszont csak 1,25 tonnás lett az átlagtermés a mezei pockok miatt. MTI Fotó: Rosta Tibor
Fotó: Rosta Tibor

A „szükséghelyzeti engedély” túl gyakori, sokszor indokolatlan alkalmazását vitatja a Greenpeace és a Magyar Madártani Egyesület.

Dr. Déri János, a hortobágyi madárkórház vezetője arra számít, hogy a következő hetekben a szokásosnál jóval több mérgezett ragadozó madarat visznek majd be hozzájuk. Felhívta a figyelmet egy másik, a mostani vitában elsikkadni látszó veszélyforrásra is. Ha most kiirtjuk a rágcsálókat, mi lesz a velük táplálkozó állatokkal – ölyvekkel, sasokkal, héjákkal, védett ragadozó madarainkkal?

A NÉBIH szerint viszont kellő biztosítékot jelent, hogy a szükséghelyzeti engedélyről szakemberek döntenek, kiadása nem automatikus.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket a Szabadföld Google News oldalán is!

Ezek is érdekelhetnek