Ilyen állapotban van a kórházba került Dévényi Tibor
origo.hu
Különösen, ha nagyobb terület betelepítését tervezzük gyümölcsfákkal, szőlővel, ajánlatos elvégeztetni a talajvizsgálatot. Eredményéből nemcsak a talajunk összetételéről, tápanyag-ellátottságáról kaphatunk képet, hanem arra is következtethetünk, hogy a kertünkbe milyen növényeket érdemes telepítenünk, és milyeneket nem. Ha azt tapasztaljuk, hogy növényeink nem kielégítően fejlődnek, satnyák, betegesek, szintén indokolt a vizsgálat.
Számos magáncég, intézmény végez efféle szolgáltatást, címük az interneten elérhető. Akiknek nincs ilyen hozzáférésük, azoknak a helyi falugazdász bizonyosan segít.
A mintavétel során az adott területre jellemző átlagmintát kell fölvennünk (ami legföljebb 5 hektárra terjedhet ki). Ehhez célszerű térképvázlatot készíteni a vizsgálandó területről, s azon bejelölni a mintavétel helyszíneit.
Szőlő- és gyümölcskultúrában 0–30 és 30–60, bogyósok esetében pedig 0–20 és 20–40 centis szintekből vegyünk (ásóval) 1-1 talajmintát (átlagmintát). Az átlagminta azonban több részből áll, esetünkben legkevesebb 20 ponton vegyünk azonos súlyú részmintát. Az egyes részmintákat vödörben gyűjtsük, majd alaposan keverjük össze. Az így kapott, a vizsgálandó terület egészét reprezentáló átlagmintából egy-másfél kilónyit töltsünk erős polietilén zacskóba, kössük be, lássuk el mintaazonosító jeggyel (ami tartalmazza a nevünket, címünket, a mintavétel helyét, idejét stb.), és így juttassuk el a vizsgáló intézménybe.
origo.hu
borsonline.hu
life.hu
hirtv.hu
haon.hu
origo.hu
mindmegette.hu
vg.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu