Ilyen állapotban van a kórházba került Dévényi Tibor
origo.hu
A kerecsensólyom védelme Bulgáriában, Magyarországon, Romániában és Szlovákiában című programot 2015 legjobb természetvédelmi projektjei közé választotta az Európai Bizottság.
Kép: Kerecsensólyom-gyűrűzés nagyfeszültség alatt, Ócsa közelében. A fokozottan védett madárfaj előszeretettel foglalja el a villamosenergia-rendszer nagyfeszültségű távvezetéki oszlopain 35-40 méter magasságban részükre elhelyezett műfészkeket. A szakemberek a távvezeték kikapcsolása nélkül, különleges védőruhában végzik el a fiókák megjelölését. 2010.05.20. fotó: Németh András Péter, Fotó: Photographer: Andras Peter Nemeth
A Bükki Nemzeti Park koordinálásával megvalósult nemzetközi projekt legfontosabb célja az volt, hogy az előző, 2011-ben szintén „Legjobb LIFE természetvédelmi program” címmel kitüntetett módszer tapasztalatait felhasználva, annak eredményeit segítsen átadni Bulgária és Románia számára. A munka során többek között százötven költőládát helyeztek ki a két országban, hogy költőhelye legyen a hazánkban örvendetesen növekvő és újabb élőhelyet kereső állománynak. Sikerült biztonságosan átalakítani csaknem tízezer középfeszültségű villanyoszlopot, az idős madarakra pedig műholdas jeladók kerültek, amelyekkel azt vizsgálták, milyen a szélerőművek hatása a sólymok életére. Szintén a műholdas jeladók segítségével mutatták ki, hogy milyen nagy jelentősége van a rágcsálóknak, különösen az ürgének a sólymok táplálkozásában.
Épp ezért Magyarországon, Romániában és Szlovákiában több mint ezer ürgét költöztettek át hat alkalmas élőhelyre, egyebek közt repülőterekre, katonai lőterekre, hegyi legelőkre, hogy jövőbeni táplálékforrást biztosítsanak a kerecsensólymoknak.
origo.hu
borsonline.hu
life.hu
hirtv.hu
haon.hu
origo.hu
mindmegette.hu
vg.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu