Az idők során különleges fajtákkal is gazdagodott; napjainkban már ismert sárga, zebracsíkos, szilva, illetve körte alakú változat is. Közös vonásuk azonban, hogy táplálkozási értékük a hagyományos paradicsomfajtákhoz hasonló – melyek között a keringést serkentő, vér- és vesetisztító, gyulladáscsökkentő és érelmeszesedést gátló hatás a legfontosabb. Emellett a reumás megbetegedésekben, a köszvényben szenvedők természetes gyógyszere.
A koktélparadicsom melegigényes zöldségféle, májustól az őszi fagyok beköszöntéig nálunk is biztonságosan termeszthető. Magról vagy palántáról szaporíthatjuk (a jövő évi vetéshez magokat az érett bogyókból is nyerhetünk).
Palántáját még most is kiültethetjük a kertbe, a balkonládába, nagy virágcserépbe, napsütéses helyre és általános virágföldbe. A tő mellé szúrjunk egy karót, ahhoz rögzítsük laza, nyolcas kötéssel a szárat. Mint a paradicsom, a koktélváltozat is vízigényes, rendszeres öntözést kíván, ha kényeztetni akarjuk, kéthetente valamilyen komplex műtrágya oldatával is meglocsolhatjuk.
A szüret ideje akkor jön el, ha a bogyók egyöntetűen beszíneződtek (bepirosodtak), felületük fényes, állaguk pedig félkemény. A koktélparadicsom saláták, köretek szemre való (díszítő), ízletes kiegészítője. Az is nagy előnye, hogy nem kell gerezdekre vágni, egészben fogyaszthatjuk.