Szükség van-e fejlesztésre gyermekkorban? 3.

Egyre több helyen találkozhatunk olyan hirdetésekkel, amelyek készség- és képességfejlesztő szolgáltatásokra hívják fel a szülők figyelmét – alig pár hónapos kortól. De vajon mikor van szükség szakember segítségére? Ennek eldöntése nem egyszerű feladat. Sorozatunkban megpróbálunk segíteni a szülőknek.

Család-otthonSzabó Enikő2010. 02. 20. szombat2010. 02. 20.
Szükség van-e fejlesztésre gyermekkorban? 3.

A hetedik, a nyolcadik és kilencedik hónap
Ebben az időszakban a baba fejlődése „felgyorsul”. Az egyes szakaszok között nem élesek a határok, s bizony előfordulhatnak „lemaradások”. Lehet, hogy mire igazán aggódni kezdenénk, rövid időn belül fordul a kocka: úgy érezzük, a babánk többet tud, mint kortársai.

A hét hónapos baba már állandóan ülne és úgy is szeretne játszani. Imádja a zörgő, csörgő, sípoló játékokat, de minden tárgy viszonylag hosszabb ideig lefoglalja. Mindent „megkóstol”, a kulcscsomótól a papírig.

Ahogy múlnak a hetek, a kúszás, gurulás egyre kevesebb nehézséget okoz: egy-egy játékért fárasztó utakat tesz meg. Már nem gyömöszöli egyből a szájába a tárgyakat, hanem előtte alaposan megszemléli azokat.

Észreveszi az apró részleteket, hüvelyk- és mutatóujjával megpróbálja ezeket megfogni – például gombokat, csatokat. Élvezi a dobálást: mindent leejt, felveszi, majd újra kezdi az egészet, fáradhatatlanul. Két kezével veri az asztalt, az ablaküveget, s egyetlen terítő sincs biztonságban!

A járóka kezd szűknek bizonyulni, egyre többször dobálja ki a játékokat, hogy aztán hangosan reklamáljon.

Sorozatunk következő darabját 24-én, szerdán 15 órakor olvashatják honlapunkon!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket a Szabadföld Google News oldalán is!

Ezek is érdekelhetnek