Ilyen állapotban van a kórházba került Dévényi Tibor
origo.hu
Harminchat sün. Most épp ennyi aprócska állattal osztja meg kispesti lakótelepi otthonát Szabóné Fási Vivien és családja. S ha lúd, legyen kövér: társul melléjük még néhány süntanrek is. Hogy mi is az a süntanrek? Nos, számomra összetéveszthetően hasonlítanak a sünökre, bár állítólag közük sincs egymáshoz, ugyanis a tenyérnyi szúrós állatka az elefántokkal áll rokonságban…
Kép: Szabóné Fási Vivien Sünökkel 2015.01.14. fotó: Németh András Péter, Fotó: Nemeth Andras Peter
Vivien örül a sünök iránti érdeklődésemnek, hiszen ahogy mondja, a sünök számára valóságos szerelmet jelentenek. A gyermekkorát Zuglóban töltötte, jutalomnak számított, ha néhány napra beengedhetett a lakásba egy-egy sünt. Ezek azonban hos?- szabb benntartásra alkalmatlan, úgynevezett keleti sünök, amelyekkel gyakran találkozhatunk a kertekben.
A nagy fordulat Vivien életében néhány éve kezdődött, amikor megtudta, hogy Amerikában, Németországban, Ausztriában egyre nagyobb a kultusza az úgynevezett afrikai fehér hasú törpesünnek. Ezek hobbiállatként jól tarthatóak, és a hörcsögökkel ellentétben akár 6-8 évig is élnek. Beszerzett hát néhány példányt, s miután alaposan kiismerte a természetüket, elkezdte őket szaporítani.
A süntartáshoz különösen jól jöttek Vivien egészségügyi ismeretei, mivel tapasztalja, hogy az állatorvosok közül kevesen értenek a kis szúrós állat gyógyításához. Ez azért is fontos, mert a sünök ugyancsak szerethető, törődést, foglalkozást igénylő állatkák, melyek gyógyításában maga is részt vesz. Amúgy pedig hordja őket szépségversenyre, tanácsokat ad a tartásukra, sőt már megalakította a süntenyésztők egyesületét is.
origo.hu
borsonline.hu
life.hu
hirtv.hu
haon.hu
origo.hu
mindmegette.hu
vg.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu