Szerelem divatból

Ujlaki Ágnes tévéjegyzete Az én képernyőm rovatában.

Család-otthonUjlaki Ágnes2018. 01. 27. szombat2018. 01. 27.
Szerelem divatból

Ha egy 39 éves férfi szerelembe esik egy 24 éves lánnyal, senkit sem zavar. De ha fordítva, akkor mindenki megbotránkozik. Megrökönyödni nem kell, de lássuk be, azért nem problémamentes az ügy. Amúgy most a celebvilágban nagy a divatja ennek, szerte a világban, így nálunk is. Híres nők tüntetnek vele, hogy fiatal szeretőjük van, akár 20-30 év korkülönbséggel.

Nyilatkozzák, hogy őket nem zavarja. Ha őket nem is, a fiatal pasit előbb-utóbb mégiscsak. Számos példa akad rá, hogy miután a tüzes ifjú sokat profitált idősebb, de híresebb kedvese sikereiből, pénzéből, a rájuk irányuló figyelemből – egyszerre csak „elhidegül”, majd le is lép. A híres nő pedig újabb fiatal barátot kerít. Persze, ahogy telik az idő, ez egyre több fáradságába és pénzébe kerül. De ez a trend, nincs mese…

A divatot lovagolja meg a tv2 romantikus sorozata, a külföldi licenc alapján készült Korhatáros szerelem. Az eredeti a Step Dave (Dave pótapu) című új-zélandi sorozat, amelyet a készítők igyekeztek a magyar viszonyokhoz igazítani. Nem tudom, milyen az eredeti, de ez kissé vértelenre sikerült. A nézőnek hitelesnek kellene éreznie a 39 éves, háromgyerekes Eszter (Kovács Patrícia) és a 24 éves bármixer (Kovács Tamás) szerelmét, s persze szurkolnia értük. A két főszereplő jól játszik, de azért jóindulat is szükséges ahhoz, hogy elhiggyük, a rendkívül jóképű fiú ebben a kissé nyúzott anyukában találja meg a nagy szerelmét. (A különben csinos és törékeny Kovács Patríciának van egy sajnálatos szokása: beszéd közben ráncolja a homlokát, meg hát ugye a szarkalábak… Inkább kinéz a srác anyukájának, mint a ragyogó Ónodi Eszter.) Bánsági Ildikó is jó az anyós szerepében, a többi szereplő azonban eléggé papírízű. Dobó Katát például még soha nem láttam ilyen gyengének…

A cselekmény fő vonala, hogy miként viseli el a világ és a család a szerelmespár közti nagy korkülönbséget. Persze legkevésbé a három gyerek, a két kamaszlány és a kisfiú. A kamaszok nehezen tűrik a betolakodót. Mondjuk, tényleg fura kissé, hogy a teljesen normálisan viselkedő anyuka pillanatokon belül már fel is viszi az otthonukba a fiút, s ott záratlan ajtónál hancúroznak.

A pucér fiúnak meg okvetlenül bele kell szaladnia a meghökkent családba. Aztán heteken belül oda is költözhet a srác. Van kamasz, aki ettől boldog lenne? A fiú amúgy a szerepe szerint igazán jó fej, igyekszik megnyerni a gyerekeket meg a nagymamát, ami váltakozó sikerrel megy neki. Igaz, legutóbb feltűnt a négy éve lelépett férj, a gyerekek apja is, úgyhogy lerághatjuk a körmünket az izgalomtól, mi lesz még itt…

A romkom sorozatoknak nemcsak a szerelem, hanem a humor is jellemzőjük. Utóbbiból keveset látunk. A szexre éhes kolléganő, a karót nyelt nővér, a tahó barát, a sírós udvarló karaktere szolgálná ezt az igényt? Talán, ha élettelibb figuráknak írják meg a szerepeiket, tudnánk is nevetni. A kamaszok iszonyú szemtelenek, az anyuka pedig, némi bűntudata miatt, lenyeli a beszólásaikat, hisztijeiket – azért ez életszerű. Az, hogy a három gyerekét egyedül nevelő kozmetikusnő nagy kertvárosi villában él, már alig. Igaz, a kétszobás panellakásban kevésbé jól mutatna az élettér.

Nem tudom, hogyan lehet 13 részt kihozni mindebből, őszintén szólva, annyira nem is vagyok kíváncsi. Mindenesetre láttunk már rosszabbat, s látunk még jobbat is (legalábbis reméljük).

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket a Szabadföld Google News oldalán is!

Ezek is érdekelhetnek