Ilyen állapotban van a kórházba került Dévényi Tibor
origo.hu
Nemcsak mindennapi kenyerünk alapja a búza, gyógynövényként is alkalmazza a természetgyógyászat. A búzacsíra és a búzafű mellett az étkezési búzakorpa is kiváló szer az egészség megőrzéséhez.
Fogyókúra és cukorbetegség során különösen előnyösen alkalmazható, rostanyaga ugyanis telítettségérzést vált ki, kissé becsapható vele az éhségérzet. Napi 3 × 1 púpozott evőkanál belőle - bő folyadékfogyasztással - hatékony étvágycsökkentő lehet.
Száraz állaga miatt önmagában nehezen fogyasztható, ajánlott joghurtba, tejbe, reszelt almába, túróba, kalóriaszegény gyümölcslébe, paradicsomlébe, teába keverni.
Napi néhány kanálnyi elősegíti a normális székletet.
Gyógyító táplálékkiegészítőként használható a vastagbél-divertikulózis (a vastagbél-nyálkahártya kitüremkedése) kezelésében. Ez a betegség vastagbélszűkülethez vezet, fájdalmas felfúvódást okoznak a belekben zajló rothadási folyamatok. Ha a bajt nem orvosolják, rákos megbetegedést is kiválthat.
A búzakorpában lévő rostanyag úgy működik, mint a seprű: kitisztítja, kisöpri a beleket.
Jelentős E-vitamin-tartalma miatt a korpa javítja a hormontevékenységet, és regeneráló hatással van a pszichére. Emiatt hatásosan lehet használni lelki panaszok, búskomorság vagy depresszió ellen is. Természetgyógyászok tanácsolják, hogy a kedélybeteg naponta egyen meg két evőkanál korpát és néhány szem diót. Húszperces élesztős fürdővel kiegészítve (a vízbe 5-10 dkg élesztőt morzsolunk) néhány hét elteltével a beteg pozitív változást tapasztal: derűsebb lesz.
origo.hu
borsonline.hu
life.hu
hirtv.hu
haon.hu
origo.hu
mindmegette.hu
vg.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu