Ilyen állapotban van a kórházba került Dévényi Tibor
origo.hu
Vége? Az Atomic Kitten, vagyis az Atomcicák nevű brit hölgytriót három dögös csaj, Lil, Jenny, Tash alkotta. Valójában nem tudni pontosan, hogy múlt időben kell-e fogalmaznunk, mivel ők maguk folyamatosan cáfolják azon híreszteléseket, miszerint befejezték volna közös ügyködésüket.
A pletyka azután röppent fel, hogy az év elején piacra dobták negyedik albumukat, és a nemrég kiadott válogatáslemezük is a csapat búcsúszándékát erősíti. A jól értesültek azt is tudják, kit milyen szerződéssel csábítgatnak szólópályára. Jenny modellként, Lil szólistaként folytatná, Tash viszont inkább kisfiával töltené az idejét. Hogy mi az igazság, nyilván hamarosan kiderül. Addig az a biztos, hogy az Atomic Kitten négy album után készített egy összegzést. A The Greatest Hits című új korongjukon a legemlékezetesebb és a legnagyobb slágereik sorakoznak, azok közül is az angol toplistákon tanyázó sikerszámaikat helyezték előtérbe. Volt belőlük bőven: It's OK!, Eternal Flame, The Tide Is High, Ladies Night stb.
{p} A lemez záró dala, a Someone Like Me című vadonatúj ballada méltó befejezése az "atomkorszak"-nak, már amennyiben tényleg elköszöntek-elköszönnek egymástól és a rajongóktól (EMI/Virgin)(Az Atomic Kitten posztere Műsormellékletünk hátlapján!)Folytatódik? Hát ezt is megértük, már a Rózsaszín Párducnak is van lemeze... Nem is gondolná az ember, hogy a közkedvelt rajzfilmfigura betöltötte negyvenedik életévét: 1964. április 11-én alkotta meg Friz Freleng és David DePatie. A kerek jubileumot méltóképpen meg kell ünnepelni, mondjuk videóval, show-műsorral, tévésorozatokkal. És a születésnapi bulihoz hozzátartozik az a CD is, ami Penthouse Party címmel látott napvilágot. Ezen a kiadványon tizennyolc felvétel hallható, mindegyik a Pink Panther témáját dolgozza fel, vagy legalábbis a nevezett dallamvilágot tükrözi. Nemcsak a rajzfilm kísérőzenéjének különféle változatai, hanem jeles zeneművészek által sikerre vitt opusok idézik vissza a korszakalkotó animációs kezdeményezést. A híres dzsesszsláger, a Fever utánozhatatlanul szól Peggy Lee előadásában, különleges zenei csemege Titan és Fatboy Slim produkciója is. A pálma természetesen az első számú komponistának, Henry Mancininek jár, aki több verzióval, remix-szel erősíti a "rózsaszín" hatást.
{p} Az album a dzsessz különböző műfajainak keveréke, itt-ott a De Phazz által teremtett zenei világra emlékeztet. S közben a rajzfilmsorozat is folytatja sikertörténetét. (EMI/Virgin/MGM)Múltidézés? Kim Nowak: Gyémánt, Auth Csilla-Szolnoki Péter: Féltelek, Charlie: Nézz az ég felé!, Zanzibar: Szólj már!, Ákos: Keresem az utam, Tátrai Band: New York, New York, Király Linda: Szerelem utolsó vérig, Republic: A 67-es út, Keresztes Ildikó: Nem a miénk az ég - és még sorolhatnánk tovább azon közkedvelt slágereket, melyek a Poplíra című hanghordozón szerepelnek. Az EMI szerkesztői az utóbbi tíz esztendő legszebb magyar balladáit gyűjtötték össze. Egy tematikus válogatás mindig hagy maga után kívánnivalókat, hiszen nem lehet mindenki kedvére tenni. Erről a lemezről is hiányozhatnak olyan számok, melyeket a hallgató beválogatott volna. "Kárpótlásul" viszont ajándékba kapjuk Cserháti Zsuzsa soha nem hallott, mindmáig kiadatlan felvételét, Král Gábor Kamaszszerelem című dalát. Jót lehet nosztalgiázni ezzel a lírai kiadvánnyal, s aki szereti a múltidézést, folytathatja a szintén az EMI által jegyzett újdonsággal, melyen a magyar rock nagy pillanatai, a rendszerváltás előtt betiltott nóták villannak fel többek közt a Beatrice, Deák Bill, a P. Box, Hobo, a P. Mobil jóvoltából. (EMI)
origo.hu
borsonline.hu
life.hu
hirtv.hu
haon.hu
origo.hu
mindmegette.hu
vg.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu