Ilyen állapotban van a kórházba került Dévényi Tibor
origo.hu
A halálozási statisztikák élén évek óta a különböző rákos megbetegedések állnak. Bár ppontosan tudjuk, hogy fontos a megelőzés, mégis hajlamosak vagyunk csak akkor tenni valamit, ha már baj van.
Kép: manager iroda főnök kávé energiaital drog álmosság fáradtság 2009 08 14 Fotó: Kállai Márton
Ennek oka elsősorban az a tévhit, miszerint az egészséges élet sok lemondással jár. Egyrészt aggódunk a pénztárcánk miatt – ami egészséges, az biztosan drágább is –, másrészt sajnáljuk az időt, amit egészségünk megóvására fordítanánk. Nézzük, mit tehetünk azért, hogy nyugodt szívvel elmondhassuk magunkról: tettem valamit az egészségemért!
Dohányzás – A dohányzás nagymértékben növeli a tüdőrák kialakulásának kockázatát. Soha nem késő abbahagyni, szervezetünk meghálálja a füstmentes napokat.
Alkohol – Nagy ajándéka a természetnek, hogy nélküle is remekül megvagyunk. Ha mégsem sikerül ellenállnunk a csábításnak, mértékkel fogyasszuk.
Mozgás – Már napi fél óra séta is jótékony hatású a szervezetünkre – nem is beszélve azokról a mozgásformákról, amelyek az életkornak és a fizikai állapotnak megfelelnek.
Étrend – Nem csak kampányszerűen kell egészséges ételeket fogyasztani, hanem érdemes arra törekednünk, hogy kiiktassunk étrendünkből minden káros anyagot.
Stresszlevezetés – Nem árt tudni, hogy a daganatok megjelenése mögött nem csak testi tényezők állnak. Mindenkinek meg kell találnia azt a tevékenységet, ami segít „leereszteni a gőzt” – legyen az sport, olvasás, vagy akár egy forró fürdő.
Önvizsgálat, szűrés – Nagyon fontos, hogy folyamatosan figyeljük testünk jelzéseit, és vegyünk részt az ajánlott szűrővizsgálatokon.
A kulcsszó a MOST. Ne halogassuk az egészségünket óvó döntéseket, hanem minél hamarabb vágjunk bele az új, egészségtudatos életbe!
origo.hu
borsonline.hu
life.hu
hirtv.hu
haon.hu
origo.hu
mindmegette.hu
vg.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu