Ilyen állapotban van a kórházba került Dévényi Tibor
origo.hu
A szenvedélybetegeknek, gyógyult sorstársaiknak, hozzátartozóiknak, a szakembereknek tartottak konferenciát és fórumot Debrecenben a gyógyulás és a kiútkeresés lehetőségeiről.
A cívisvárosban két és fél éve működik – a Szigetvári Kórház 17 esztendős tapasztalatára épülő – Minnesota program a Kenézy Kórház addiktológiai részlegén. A szakemberek az alkoholproblémával küszködők, a visszaesők számára nyújtanak segítséget a négy és fél hónapos kórházi terápia keretében. A sikeres gyógyító folyamat az önsegítő – anonim – csoportokkal való együttműködésre, illetve azok 12 lépéses programjának első részére épül.
A negyedévente induló terápián kiscsoportos formában foglalkoznak a rászorulókkal. A cél minden esetben az, amit a kinti életben teljesíteniük kell – így az első lépés: „24 óráig nem iszom alkoholt!” Ha ez sikerült, akkor tovább lehet lépni, s az újabb 24 órát célul kitűzni. Akinek értelmes elfoglaltsága és jövőképe van, felelősségérzettel kezeli a saját életét, egészségi állapotát, s tekintettel van a környezetében élőkre is.
Ebben a gyógyulási folyamatban óriási segítséget nyújthat a szerető és támogató család, a hit ereje, aminek fontosságáról Gál Judit kórházi lelkész szólt a konferencia résztvevőihez. Meg is kell tanítani a szenvedélybetegeket arra, hogy mindent el lehet érni, meg lehet valósítani pótszerek nélkül is, ha kellő hittel és akaraterővel rendelkeznek.
Eddig a cívisvárosban csaknem száz gyógyulni vágyó alkoholbetegen segítettek a 12 lépés programmal, aminek nagy előnye, hogy a társadalombiztosító támogatja a kezelést, és táppénz is igényelhető a szükséges időre. Ennek egyik feltétele, hogy az alkoholbetegnek legyen olyan hozzátartozója, aki vállalja a gyógyulni vágyóval az önsegítő csoportban való részvételt.
origo.hu
borsonline.hu
life.hu
hirtv.hu
haon.hu
origo.hu
mindmegette.hu
vg.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu