Merülj bele mínusz 100 fokba és gyógyulj!

A hidegterápia során néhány percre mínusz 100-110 Celsius-fokos hidegnek teszik ki a szervezetet. A borzongató kezelés keringésjavító és méregtelenítő hatása állítólag legalább olyan jó, mint a szaunáé, s az ízületi fájdalmakat is mérsékli.

Élet-egészségRomvári Orsolya2010. 07. 20. kedd2010. 07. 20.
Merülj bele mínusz 100 fokba és gyógyulj!

A hidegterápiát szülőhazájában, Japánban és a világ más országában az izületi betegségek és az ugyancsak nagy fájdalmakkal járó fibromialgia természetes gyógymódjaként alkalmazzák. A terápia lényege, hogy a szervezetet egy legfeljebb 3 perces hidegsokknak teszik ki, aminek következtében gyulladás- és fájdalomcsillapító hatású hormonok és biológiai anyagok szabadulnak fel.

− Minden ötödik embert küszködik valamilyen izületi problémával − mondja dr. Vass Ilona bőrgyógyász szakorvos. − A hidegterápia a gyógyszeres kezelésük és a fizioterápia hatását egészítheti ki, illetve bizonyos esetekben helyettesítheti is azokat. A hidegkamrában eltöltött 3 perc órákon át gátolja a krónikus fájdalmak megjelenését, jó közérzetet biztosít, és segíti a nyugodt éjszakai alvást. 10-20 alkalomból álló, kúraszerű terápia esetén pedig akár 3-6 hónapos tünetmentesség is elérhető −mondja a doktornő, aki szerint a hidegterápia sok más esetben is hasznos lehet. Keringésjavító, méregtelenítő hatásának köszönhetően növelheti a fogyókúra eredményességét, s mivel a kezelés során endorfin szabadul fel, a depresszió, s a kiégés gyógyításához is jó kiegészítő terápia lehet.

A rendszeres hidegterápia állítólag a sportteljesítményt is növeli, segíti az izmok regenerációját, lerövidíti a húzódások, ficamok gyógyulási idejét, gyorsítja az izommunka miatt felszaporodott tejsav és egyéb anyagcseretermékek kiürülését, s a pikkelysömör tüneteit is enyhíti.

A terápiát orvosi „alkalmassági” vizsgálat előzi meg. Ha zöld jelzést kap a páciens, előbb félpercet kell töltenie a mínusz 60 fokos előkamrában, majd következik a 2-3 perc a mínusz 100-110°C fokban. Ebben a hidegben ennyi idő alatt a bőrfelszín hőmérséklete mintegy +5 °C-ra csökken; tehát még nem fagy meg, és az izületek sem hűlnek ki. A kezelés fürdőruhában történik, a kiálló testrészeket letakarják. S mindez állítólag nem kockázatosabb, mint a szaunázás.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket a Szabadföld Google News oldalán is!

Ezek is érdekelhetnek