Gyógyfürdőben: két kúra évente

Fürdőgyógyászati beutalóval szaunabérletre, kényeztető masszázsra nem kapunk felhatalmazást, ám érdemes szemügyre venni, hogy az egyes kezelések miképpen vehetők igénybe.

Élet-egészségSzabó Enikő2011. 02. 14. hétfő2011. 02. 14.

Kép: Héviz Aquamarin termálfürdő gyógyfürdő strand egészség gyógyvíz sulyfürdő

Gyógyfürdőben: két kúra évente
Héviz Aquamarin termálfürdő gyógyfürdő strand egészség gyógyvíz sulyfürdő

Fürdőgyógyászati ellátás
A különböző hidroterápiás kezelések közül a tb támogatásával vehető igénybe: gyógyvizes medence- vagy kádfürdő; szénsavas fürdő; iszappakolás; súlyfürdő; víz alatti vízsugármasszázs; víz alatti csoportos gyógytorna; 18 éves kor alatt csoportos gyógyúszás, orvosi gyógymasszázs, ivókúra. A komplex fürdőgyógyászati ellátás négy fürdőgyógyászati ellátásból, illetve a szakorvos által meghatározott fizikoterápiás kezelésből (ultrahang, iontoforézis, szelektív ingeráram) áll.

Feltétel: a beutaló
Ezzel juthatunk a tb támogatását élvező kezelésekhez. A háziorvostól kérjünk beutalót a szakrendelésre – ennek hiányában szakorvosi magánrendelőt kell felkeresnünk. Az ellátások krónikus reumatológiai, ortopédiai, traumatológiai, neurológiai betegségek és perifériás érbetegségek kezelésére szolgálnak, így fürdőgyógyászatra a reumatológus, fizioterápiás, mozgásszervi rehabilitációs, ortopéd szakorvos utalhatja be a beteget.

Hol és mennyiért?
A szakorvosi rendelésen jelezhetjük, hogy hol vennénk igénybe a szolgáltatásokat: az orvos bármely, az OEP-pel szerződésben álló fürdőbe vagy gyógyszállodába beutalhatja a beteget. A beutalt által fizetendő díj összege eltérő, attól függően, hogy országos, körzeti vagy helyi minősítésű gyógyfürdőben végzik a kezelést. Ám vannak fürdők, ahol az ellátás nem vagy nem teljes mértékben terjed ki a gyógyászati szolgáltatásokra. Erre érdemes figyelni, mert ekkor a támogatott ellátás pár száz forintos összegénél akár tízszer magasabb árat a saját zsebünkből kell kifizetnünk.

Recept, kezelőlapok
A beutaló két kezelőlapból és a receptből áll. A vény és a kezelőlap egyik példánya a szolgáltatónál, míg a másik példánya a betegnél marad, melyet minden kezelésre köteles magával vinni. A kúrát a vény kiállításának napjától számított 30 napon belül meg kell kezdeni; attól fogva nyolc hétig érvényes. A kúra befejezését követő három héten belül a betegnek – a soron következő ellenőrző vizsgálat alkalmával – a kezelőlapot a beutaló szakorvosnak át kell adnia. Ez azért fontos, mert aki elmulasztja, nem kaphat újabb beutalót. Naptári évenként – a betegség jellegétől függetlenül – két kúra vehető igénybe.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket a Szabadföld Google News oldalán is!

Ezek is érdekelhetnek