Feloldják az őssejt-kutatás tilalmát!

Új lendületet adhat az őssejt-kutatásoknak, hogy az Egyesült Államok feloldja az embrionális őssejt kutatásának finanszírozási korlátait.

ÉletstílusRomvári Orsolya2009. 03. 16. hétfő2009. 03. 16.
Feloldják az őssejt-kutatás tilalmát!

Barack Obama amerikai elnök megszünteti az embrionális őssejt-kutatásra vonatkozó anyagi támogatás tilalmát, így az amerikai kormányzat a jövőben adóforintokkal is támogatja az ilyen irányú tudományos munkát.

Az emberi embriókból nyert őssejtek felhasználhatósága régóta a tudomány-etikai kérdések kereszttüzében áll. Az állami támogatás tilalmát a Bush-kormányzat vezette be az egyház és az abortuszellenes lobbi hatásra. A republikánusok szerint az emberi élet a fogantatással veszi kezdetét, így az adófizetők pénzét nem használhatják fel emberi életek kioltására.

Az embrionális őssejt tulajdonképpen nem más, mint egy megtermékenyített, osztódásnak indult petesejtet, vagyis embrió. A kutatók szerint az embrióból nyert őssejtek a legalkalmasabbak a gyógyításra, mert sokkal jobban tenyészthetők, mint a magzatvízből vagy méhlepényből származók. A kutatásokhoz általában a meddőségi klinikákon megmaradt, „felesleges” embriókat használnak. Az ezekből nyert őssejtek bármilyen sejttípussá képesek fejlődni, így felhasználásuk a tudósok szerint számos, ma még gyógyíthatatlan, sejtpótlást igénylő betegség gyógyításához nyithatja meg az utat.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket a Szabadföld Google News oldalán is!

Ezek is érdekelhetnek