Ilyen állapotban van a kórházba került Dévényi Tibor
origo.hu
A vastag harisnyák, zoknik, bakancsok és csizmák bizony nem kedveznek a lábunknak. Repedezett sarok, betört vagy éppen benőtt körmök nehezítik a dolgunkat. Hajlamosak vagyunk jóval kevesebb időt és energiát fordítani e testrészünk ápolására, mint a hajunkra vagy az arcbőrünkre.
Ha sokáig nem foglalkozunk lábfejünk és körmünk állapotával, annak akár fájdalmas következményei is lehetnek. A kirepedezett sarok beleakad a zokniba, harisnyába, és annyira megsérülhet a bőr, hogy az nem csak húzódó, fájdalmas érzetet kelt, de akár ki is sebesedhet, vérezhet. A benőtt körmök pedig begennyesedhetnek, és akkora kínt okozhatnak, hogy még cipőt sem tudunk húzni.
Áztatóvíz habkővel
Hetente egyszer végezzen teljes lábápolást. Kezdje egy lazító, áztató lábfürdővel. Egy lavór langyos, kb. 30 fokos vízbe szórjon kevés fürdősót és tegyen bele mandula- vagy egyszerű olívaolajat. Legalább 30 percen át áztassa a lábát. Ennyi idő alatt a bőr felpuhul, az olaj ápoló hatóanyagai pedig tökéletesen beivódnak a bőrbe, kisimítva a repedezett, megtört bőrt.
Az áztatás után következhet a bőrradír. Ma már lehet kapni kifejezetten lábra, illetve talpra való bőrradírt és pakolást. Ha ilyen nincs otthon, akkor egy sima testradír is tökéletes. Alaposan radírozza át a sarkát, talpát, legalább 5 percen keresztül masszírozva a hatóanyagokat a kezelt bőrfelületbe. Ezután mossa le a még langyos vízben. Ettől a bőr tovább puhul, következhet a habköves kezelés.
A csiklandósabbak számára ez az eljárás esetleg kellemetlen lehet, ebben az esetben gyors, határozott mozdulatokkal dolgozzon. A legjobb, ha körkörös mozdulatokkal dörzsöli a megkeményedett bőrt. Arra azonban ügyeljen, hogy a bőrkeményedést ne tüntesse el teljes mértékben, mert annak egészségügyi szempontból fontos feladata van. Ám a felületét mindenképpen dörgölje le, hiszen a túlzott vastagodás fájdalmas következményekhez vezet. S ne feledje, hogy a habkövet időnként cserélnie kell. Legalább háromhavonta szerezzen be egy újabb darabot, mivel a habkő felületén gombák szaporodhatnak el, bekerülhetnek a köröm vagy a bőr alá, és súlyos fertőzéseket okozhatnak.
Pedikűr
Radírozás és áztatás után következik. Mivel a körmök ilyenkor felpuhulnak, sokkal könnyebb vágni, formázni azokat, mint száraz állapotban. Szárazon ugyanis a körmök igen kemények, így könnyen megsértheti a bőrt egy hegyes ollóval. A pedikűrözés titka, hogy a lábkörmöt ne olyan ívűre vágja, mint a kezén lévő körmöt. Ha egyenesre és nem íveltre vágja, akkor a széleken elkerülheti a benövéseket. A körömágyra nőtt bőrt ne akarja levágni. Egy tompa végű hurkapálcikával vagy erre a célra kifejlesztett segédeszközzel csak könnyedén tolja vissza a bőrt.
Lakkozás
A lábkörmöket legalább olyan fontos lakkozni, mint a kezünkön lévőt. Ennek titka, hogy a felületét körömreszelő segítségével polírozza át. Így a lakk sokkal tartósabb lesz, nehezebben kopik, pattog le. Arra azonban ügyeljen, hogy a kézen és a lábon használt lakk árnyalata legalábbis hasonló legyen. Persze az is tökéletes megoldás, ha csak egy színtelen védőréteget ken fel a lábára.
Krémezés
A lábápolást krémezéssel fejezze be. Ez lehet egyszerű hidratálókrém is, de ha különösen problémás a bőre, akkor vegyen körömvirágkrémet. Ezt a zsíros krémet alaposan dörzsölje a lábfejébe, és húzzon rá egy vékony pamutzoknit. Így a krém szinte minden egyes cseppjének értékes hatóanyaga felszívódik a bőrben, és reggelre selymes, sima lesz a lába, amelybe garantáltan nem akad bele a zokni vagy a harisnya.
origo.hu
borsonline.hu
life.hu
hirtv.hu
haon.hu
origo.hu
mindmegette.hu
vg.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu