Címlapfotó kerestetik

Nemrégiben sajtótájékoztatót és magazinbemutatót szervezett a Magyar Teniszszövetség. A belépéskor sült gesztenye, forralt bor - igazán szellemes fogadtatás. A széksorokban ott ült majdnem mindenki, akivel egy-egy rangosabb verseny lelátóján vagy a délutáni ütögetéskor találkozik a teniszkedvelő. És persze ott voltak a legjobb versenyzőink is.

FiatalokPalágyi Béla2005. 12. 16. péntek2005. 12. 16.
Címlapfotó kerestetik

Az elnök Berényi János elmondta, hogy az állami áldozatvállalásból nem jut valami sok a sportágnak, ám ők nem adják fel, sőt vállalkozói támogatással fellendítik a teniszsportot. Erről beszélt Papp Sándor szakmai igazgató is, aki a legfiatalabbak korcsoportjából már néhány biztató eredményről is beszámolt.
Sütő Zoltán, a szövetség alelnöke a marketing és a kommunikáció fontosságát taglalta hosszasan. Aztán bemutatták a Tenisz Magazin második számát, melynek címlapján Temesvári Andrea üt éppen egy méretes fonákot. Az első szám címlapját Taróczi Balázs fotója díszítette, a harmadik számot minden bizonnyal Mandula Petra képével kínálják.
Akik élőben óhajtották látni a már megjelent címlap szereplőit, nagyot csalódtak, mert egyikük sem volt jelen a sportág megújhodására összehívott eseményen. Taróczi állítólag orvosnál járt, én azonban felidéztem egy nyári beszélgetésünket, amelynek alkalmával a wimbledoni bajnok elmondta, nem tud azonosulni az elnökség tagjainak elképzeléseivel, mivel a menő vállalkozók csak a saját érdeküket nézik.
Egykori páros partnere, Szőke Péter, aki 22 éve dolgozik Németországban, hozzátette: "Nincs még egy ország Európában, ahol ne használnák ki maradéktalanul Balázs hírnevét, szakértelmét. Az egyetlen Magyarországon nem átallják mellőzni." Egyszóval a hiányzását aligha lehet orvosi papírral igazolni. Márpedig számtalanszor elhangzott, hogy a múlt nagyjaira kívánják alapozni a szövetség emberei a jövőt.
A jelent nem tudom, mire alapozták, az ugyanis siralmas: a nők mezőnyében három versenyzőnk van a világ kétszáz legjobbja között, a legeredményesebb közülük Czink Melinda, 94. a világranglistán. A férfiaknál a 405. helyre rangsorolt Bardóczky Kornél a legjobb magyar.
Davis Kupa-csapatunk az európai-afrikai zóna 2-es csoportjában folytatja. Ezzel az eredménylistával nem könnyű támogatókat toborozni a sportág zászlaja alá...
Miből is kell gazdálkodnia a sportágnak? Hazánkban 1339 teniszpálya van, ezeken ötvenezer sportoló püföli a labdát. Sok ez vagy kevés? Idézem ismét Szőke Pétert, aki Westfaliában egy Szolnok méretű városban dolgozik. A klubnak 12 pályája van, ebből négy fedett. A városban egyébként nyolc ilyen kategóriájú egyesület tevékenykedik. A nyolcéves tehetségeket már a régióközpontban képezik tovább, ha pedig a játékos Davis Kupa-kaliberű talentum, az állam utaztatja, versenyezteti.
A DK-t mégsem a németek nyerték az idén... Egyszóval nem könnyű bizakodónak lenni a magyar teniszsportot illetően, valaki azt mondta, még hat címlapra való versenyzőnk van. A Magazin persze azután is megjelenik, negyedévente, és ha segítünk vele a sportágnak, hát olvassuk. Az újság ugyanis jobb, mint a teniszsportunk ma.
Persze, ha már a múlt szóba került, megemlíthették volna Asbóth József, Körmöczi Zsuzsa vagy Gulyás István nevét is, akik azért sokat tettek a magyar teniszélet világhírnevéért. Igaz, ők a maiak számára már a történelmet jelentik, de akinek nincs múltja, az mire építi a jövőt?

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket a Szabadföld Google News oldalán is!