Ilyen állapotban van a kórházba került Dévényi Tibor
origo.hu
Az Európai Unióban a tejtermelőket érintő legfontosabb elem a kvótarendszer, ami megszabja az értékesíthető tej mennyiségét. A kvóta kétféle: a beszállítási kvóta a tejüzemeknek értékesítő tehenészeteké, míg a fogyasztóknak közvetlenül eladó termelőké az úgynevezett közvetlen értékesítési kvóta. Az országos kvótatartalékból most 19 millió kilogramm beszállítási és 35 millió kiló közvetlen értékesítési kvótát hirdetnek meg.
A kvótaigényléseket március elejétől a keret kimerüléséig, de legkésőbb március 31-éig lehet benyújtani postai úton vagy személyesen az Állattenyésztési Teljesítményvizsgáló Kft. címére: 2101 Gödöllő, Pf. 258. Ezúttal a tavalyi kvótájuk 95 százaléka, valamint a tényleges termelésük közötti különbséget igényelhetik a termelők. Azok a gazdák, akiknek korábban nem volt tejkvótájuk, kétévesnél idősebb tehenenként legfeljebb hatezer kiló közvetlen értékesítési tejkvótát kaphatnak ingyenesen.
A beszállítási tejkvóta igénylésének egyik feltétele, hogy a kérelmező ténylegesen is tejet termeljen, és azt az MVH által jóváhagyott felvásárlónak értékesítse. Azoknak a termelőknek, akik közvetlen értékesítési tejkvótát igényelnek, vállalniuk kell, hogy a tejet közvetlenül értékesítik.
Lényeges, hogy az ingyen kapott kvóta nem növeli az úgynevezett történelmi bázis jogosultságot. A gazdálkodók a rendelkezésükre álló tejkvótát 2009. március 31-éig nem ruházhatják át, nem adhatják bérbe, illetve nem csoportosíthatják át – kivéve, ha felhagynak a tejtermeléssel és eladják gazdaságukat. Bővebb információt a Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Hivatal honlapján (www.mvh.gov.hu) olvashatnak.
origo.hu
borsonline.hu
life.hu
hirtv.hu
haon.hu
origo.hu
mindmegette.hu
vg.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu