Ilyen állapotban van a kórházba került Dévényi Tibor
origo.hu
Az uniós agrárminiszterek a közelmúltban a tejkvóták kétszázalékos emeléséről állapodtak meg Brüsszelben.
Az Európai Bizottság előterjesztését annak ellenére is megszavazták, hogy a legnagyobb termelőnek számító Németország és Ausztria is ellenezte a javaslatot. A német szakminiszter szerint az utóbbi hetekben már estek a korábbi tejhiány miatt magasba szökött árak, ezért a kvótanövelés számos termelő jövőjét veszélybe sodorja. Mariann Fischer Boel agrárbiztos viszont úgy látja, hogy a piac könnyedén felszívja a többletet és előkészíti a kvótarendszer 2015-re tervezett eltörlését.
Magyarország – mint azt Forgács Barnabás szakállamtitkár indokolta – az EU egészének érdekeit szem előtt tartva annak ellenére is igennel szavazott, hogy hazánk tejtermelése messze alatta marad a csatlakozáskor engedélyezett évi 1,99 millió tonnás tejkvótájának. Tavaly ennek csak 83 százalékát teljesítettük – vagyis alig több mint 1,3 millió tonnát –, ugyanakkor a most megemelt termelési lehetőségünk 2,03 milliárd tonna.
– A magyar Tej Terméktanács nem támogatta a kvótaemelést – nyilatkozta Istvánfalvi Miklós elnök –, mert a hazai gazdaságok közvetve jelentős vevőkörtől eshetnek el. A hiánnyal küzdő Olaszországnak, ahová a magyar termelők 2007-ben csaknem háromszázmillió liter tejet adtak el, kedvez a kvótaemelés, minthogy büntetés nélkül növelheti saját termelését, ezért a saját termelés kiszorítja az export egy részét. A tejkínálat növekedésével olcsóbb felvásárlási árakra számíthatunk – fogalmazott Istvánfalvi.
origo.hu
borsonline.hu
life.hu
hirtv.hu
haon.hu
origo.hu
mindmegette.hu
vg.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu