Ilyen állapotban van a kórházba került Dévényi Tibor
origo.hu
A minap egy száztehenes tejtermelő gazdaságban jártam, ahol az év elején még literenként 90 forintért adták el a tejet. Ám hamar vége lett a jó világnak, most 72 forintot fizet érte a tejüzem. Ez országos jelenség: az utóbbi hetekben a 20 forintot is meghaladta az árcsökkenés.
Az újabb bizonytalanság előidézésében szerepet játszhatott, hogy az unió 2008. április 1-jétől a tejkvóták kétszázalékos emeléséről döntött. Hazánkban 2004 óta folyamatosan csökken a tejtermelés, az országos kvótát sem használjuk ki, így érthetetlen, hogy a magyar agrárkormányzat miért szavazta meg a kvótaemelést. Romlanak ugyanis a magyar tejtermelők értékesítési lehetőségei, és a növekvő uniós termelésből adódóan egyre több a beözönlő külföldi termék. Most azért a tejért, amiért a fogyasztók 220-230 forintot fizetnek a boltokban, a termelők 80 forintot sem kapnak. Az alacsony felvásárlási árak szerte az unióban tiltakozási hullámot váltottak ki. Csaknem százezer gazdálkodó állította le tejbeszállításait, sokan attól sem riadnak vissza, hogy a figyelem felkeltése miatt tejjel öntözzék legelőiket. A Szarvasmarha-tenyésztők Országos Választmánya úgy döntött: tárgyalásba kezd a csatlakozásról a demonstráló osztrák, svájci, holland gazdálkodókkal.
A német állattartók tejszállítási bojkottja befejeződött. Több nagy diszkonthálózat bejelentette: eleget tesz a gazdák követeléseinek, és 10 eurócenttel (25 forinttal) emeli az árat. A parasztok azt követelték, hogy a korábbi 27-35 eurócent (68-88 forint) helyett literenként 40-43 centet (100-108 forintot) kapjanak. A bojkott több mint 50 millió eurós (12,5 milliárd forintos) kárt okozott a német tejiparnak.
origo.hu
borsonline.hu
life.hu
hirtv.hu
haon.hu
origo.hu
mindmegette.hu
vg.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu