Ilyen állapotban van a kórházba került Dévényi Tibor
origo.hu
Huszonkét uniós ország fog össze annak érdekében, hogy a jövőben se csökkenjenek az agrártámogatások. Nagy-Britannia, Hollandia, Dánia, Svédország és Málta mást akar.
Továbbra is fenn kell tartani a közös agrárpolitika (KAP) intézményrendszerét, ebben egyetért a 22 uniós tagország, amelyek képviselői Párizsban találkoztak csütörtökön - mondta Gőgös A Brono Le Maire francia agrárminiszter meghívására összegyült szakemberek egyetértettek abban - a tanácskozáson nem képviseltette magát Nagy-Britannia, Hollandia, Dánia, Svédország és Málta - hogy a közös agrárpolitika értékeit tovább kell vinni az unió következő költségvetési időszakában is. Hiszen olyan alapértékekről van szó, mint a tagországok biztonságos és minőségi élelmiszerrel való ellátása, amely az Európai Unió egyik alapértéke is.
A magyar agrártárca vezető tisztségviselője beszélt arról is, hogy a jelenlévők - Lengyelország kivételével, amelynek küldöttsége nem rendelkezett megfelelő felhatalmazással - elfogadták azt a politikai nyilatkozatot, amelyben ezt az álláspontjukat részletezve is rögzítették. Többek között egyetértés volt abban is, hogy a KAP finanszírozását biztosító forrásokat a jövőben sem lehet csökkenteni éppen az ellátás biztonságának szavatolása miatt.
Gőgös Zoltán jelezte azt is, hogy az agrárpolitika ügyében a magyar álláspont a jövő év elején válik véglegessé, ugyanis addig folyik a társadalmi egyeztetés és a vita az ügyben.
A magyar álláspont szerint fenn kell tartani a Közös Agrárpolitika eddigi rendszerét, beleértve annak finanszírozását is. Továbbra is szükség van a közvetlen támogatások és a vidékfejlesztés pilléreire is. Különösen azért, mert a vidék nem létezhet korszerű mezőgazdaság nélkül, ám a vidékfejlesztésnek is egyenrangúnak kell lennie az agrártermeléssel. Azaz két erős pillérre van szükség.
Magyarország - de a párizsi tanácskozáson jelen lévő uniós tagországok - számára is elfogadhatatlan a KAP pénzügyi forrásainak megkurtítása. Erre nemrégiben a bizottság kísérletet tett, ugyanis pénzeket kíván elvonni e területről az oktatás és a fejlesztés finanszírozására.
Aláhúzta: unió elnökségét 2010-től adó következő három országnak - amelynek tagja Magyarország is - egyik legfontosabb feladata lesz a KAP további működéséhez szükséges politika feltételek megteremtse.
origo.hu
borsonline.hu
life.hu
hirtv.hu
haon.hu
origo.hu
mindmegette.hu
vg.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu