Ehető a feketeméz

Vegyszert, antibiotikum maradványokat ugyan nem lehetett kimutatnia azokban a méztételeben, melyeket még karácsony előtt foglalt le a hatóság egy gödöllői mézkereskedésben, de így is 1 millió forint büntetést szabtak ki rá a napokban ellenőrizetlen, ismeretlen eredetű méz árusítása miatt.

GazdanetO. Horváth György2011. 02. 21. hétfő2011. 02. 21.
Ehető a feketeméz

Karácsony előtti napokban bukott le egy gödöllői mézkereskedő, mivel egy televíziós rejtett kamerás felvétel alapján indított vizsgálatot a szakhatóság. A Népszabadság beszámolója szerint a laborvizsgálatok megállapították, hogy állatgyógyászatban használt anyagok – például antibiotikumok – maradványait nem lehetett fellelni.

Ez azért is fontos, mert tavaly decemberben a televízió vásárolt mézeket és egy németországi laboratóriumba küldték. Két méz esetén lesújtó eredmények érkeztek: trimetropin nevű szulfonamid antibiotikum-szermaradványból több mint 12-szer, a szulfadimetoxinból pedig több mint 22-szer nagyobb mennyiséget találtak, mint a vizsgálati érzékenységi határ. Az akácmézben is meghaladták ezek az értékek a küszöböt.

Arra a mostani hírből nem kapunk választ, hogy miként lehetséges, hogy az egyik labor kimutatott a másik nem mérgező anyagokat. A Mezőgazdasági Szakigazgatási Hivatal azonban a kereskedőt 1,05 millió forintra büntette, mert ismeretlen és eredetjelölés nélküli mézeket árult pult alól a Pannon honig Kft. kereskedője.

Tavaly hat, ebben az évben már három esetben indított eljárást a szakhatóság mézproblémák miatt.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket a Szabadföld Google News oldalán is!

Ezek is érdekelhetnek