Ilyen állapotban van a kórházba került Dévényi Tibor
origo.hu
A bankok hirdetéseit nézve a pénz mintha csak arra volna jó, hogy kölcsönvegyük. Jóval kevesebb olyan reklámmal találkozunk, amely arra hívja fel figyelmünket, a pénzt bizony befektetni is lehet. Kupecz Richard vezérigazgató egy olyan céget alapított, amely abban segít, hogy pénzünk biztonságban legyen, és még hasznot is húzzunk belőle.
– A cég neve Fund De La Salle Befektetési Alapkezelő Zrt. Mikor alapította és miért ezt a nevet választotta?
– 2006 végén alakult meg a cég, 2007 szeptemberében kapta meg a működési engedélyt a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyeletétől. Szeretem, ha azoknak a dolgoknak, amelyekkel foglalkozom, van gyökere, tartoznak valahová. A La Salle család a tizenhét francia főnemesi család egyike, olyan érdemek fűződnek egyes tagjaihoz, például Robert De La Salle-hoz, mint a Mississippi felfedezése. De van magyar ága is a családnak, a tizenhetedik század végén kerültek ide. Tehát egy ismert, jól csengő, hiteles név az övéké a világban.
– Nálunk az emberek még mindig inkább költeni szeretik a pénzt, hogyan lehet rávenni őket arra, hogy inkább befektessenek?
– Ez a pénzügyi jártasság alacsony szintjének köszönhető. A befektetés másfajta hozzáállást kíván, mint a hitelfelvétel. Ez utóbbi esetében úgy képzeljük, hogy a visszafizetés valamikor, valahogy megtörténik, befektetéskor viszont nagyon tudatosan előre kell gondolkodni öt, tíz vagy akár húsz évre is. Van kiemelt ügyfél-kategóriánk, de foglalkozunk lakossági befektetésekkel is. Az egyéni befektetőknek nem kell hatalmas összegekkel rendelkezniük, ötvenezer forinttal már lehet hozzánk jönni. Én abban szeretnék segíteni az embereknek, hogy a saját, hosszú távú megélhetésüket tudják biztosítani. Biztos sokan nem tudják, de az EU-ban az az irányelv, hogy 2012-től nem szeretnének nyugdíjat fizetni.
– Mi a cégük specialitása, mivel próbálják meggyőzni leendő ügyfeleiket?
– A kockázat mérsékelése érdekében ügyfeleink pénzét bankbetétbe, kötvényekbe, állampapírokba és részvényekbe fektetjük. Most indítjuk el huszonnégy órás kereskedésünket, ami azt jelenti, hogy a világ összes tőzsdéjén ott vagyunk, vagyis a munkatársaink hajnal kettőkor, az ausztrál piac nyitásakor kezdenek, és éjjel tizenegykor zárnak, amikor a brazil piac is bezár. Nem átvett hírekre kell támaszkodnunk, hanem megéljük a folyamatokat, látjuk, hogy az egyes szektorokban, az egyes papírokkal mi történt. Mivel egy-egy papír nemcsak egy, hanem több tőzsdére is be van vezetve, és a folyamatok ismétlődnek, felkészülten állhatunk velük szemben. A tőzsde világában egy-két másodperc is számít.
origo.hu
borsonline.hu
life.hu
hirtv.hu
haon.hu
origo.hu
mindmegette.hu
vg.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu