Ilyen állapotban van a kórházba került Dévényi Tibor
origo.hu
Sok autósnak fejfájást okoz, hogy olajcsere után mi legyen a fáradt olaj sorsa. A fáradt olaj és annak olajjal szennyezett csomagolóanyaga szintén veszélyes hulladék, ezért fokozott óvatossággal kell bánni vele, mert a természetbe kerülve beláthatatlan károsodást okoz az élővilágban.
Ezért semmilyen körülmények között nem szabad a talajra, élővízbe, lefolyóba és WC-be önteni, elégetni (égésekor klór és kén kerül a levegőbe), a háztartási szemétbe keverni, parkolókban, vagy erdőszéleken hagyni, mert súlyos környezetszennyezést okozunk vele. Ha a települési hulladékba jutnak ezek az anyagok, az időjárás viszontagságainak kitett lerakókban a mérgek akadálytalanul szivárognak a talajba, az élővizekbe és a levegőbe.
A fáradt olajat gyűjtsük külön, jól zárható üvegben, műanyag kannában vagy hordóban, és - az olajjal szennyezett flakonokkal, tárolóedényekkel, rongyokkal, szűrőkkel együtt - vigyük el a veszélyes hulladékok gyűjtőudvarába. Lakossági veszélyeshulladék-gyűjtési akciók alkalmával szintén megszabadulhatunk a "készletünktől". A kiürült flakonokat általában a benzinkutaknál is ott lehet hagyni. Ha nem saját magunk cseréljük az olajat, hanem szakszervizben végeztetjük el a cserét, a fáradt olajjal és annak csomagolásával sincs gondunk, mivel a szervizeknek el kell számolniuk a veszélyes hulladék minden grammjával. Az erre szakosodott cégek az összegyűjtött és leadott fáradt olajból olyan anyagot nyernek ki, amely ipari kenőolajként tovább használható.
origo.hu
borsonline.hu
life.hu
hirtv.hu
haon.hu
origo.hu
mindmegette.hu
vg.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu