Ilyen állapotban van a kórházba került Dévényi Tibor
origo.hu
A borongós, esős hetek után mindenki várja a napsütéses hónapokat, amikor végre több időt tölthet a szabadban. A friss levegő, a napsütés, a természetes fény az emberi szervezet lételeme. De sosem árt az óvatosság!
A napozást lehetőleg ne a 11-15 óra közötti időre tegyük. Könnyen napszúrást kaphatunk, ami fejfájással, hányingerrel, hányással, olykor lázzal jár. A leégés nemcsak a bőrünkre, de főként az anyajegyeinkre veszélyes, sőt a túl erős ibolyántúli fény – UV sugárzás – bőrrákot is okozhat.
Amerikai és skandináv kutatók ugyanakkor arra a meglepő felfedezésre jutottak, hogy az ibolyántúli fénynek létezik a bőrt erősítő és a nyirokszervi ráktól védő hatása is. A klinikai tanulmány szerint a kutatók rákból kigyógyultak bőrében különösen sok rugalmas rostot fedeztek fel. Ezek az úgynevezett elasztózisok az intenzív ibolyántúli fény hatására jönnek létre. A nyirokmirigyrák esetében is hasonló a helyzet. A skandinávok ritkábban betegszenek meg tumoros kórságban, még akkor is, ha sokat napoztak.
A tudósok mindkét jelenségre azonos magyarázattal szolgáltak. A D-vitamin – melyet a szervezet az ibolyántúli fény hatására állít elő – fedezhető fel a javulás hátterében: gátolja a rákos sejtek növekedését.
origo.hu
borsonline.hu
life.hu
hirtv.hu
haon.hu
origo.hu
mindmegette.hu
vg.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu