Száz kutya akcióban

Nagy érdeklődés kísérte Kecskeméten a Mentsvár az Állatokért Alapítvány ivartalanítási akcióját, amit most országossá bővítettek. Elsőként a Szent István Egyetem Állatorvos-tudományi Kara száz négylábú ingyenes műtétjét vállalta.

HobbiBorzák Tibor2010. 05. 20. csütörtök2010. 05. 20.
Száz kutya akcióban

A „hírös városban” a közelmúltban ivartalanítási akciót hirdetett a Mentsvár az Állatokért Alapítvány. A sikeren felbuzdulva a lelkes állatvédő Tőzsér Judit, a Gong Rádió ügyvezető-igazgatója országos akciót kezdeményezett. Ennek részleteit stúdióbeszélgetés keretében ismertették, amelyen részt vett dr. Lorászkó Gábor, az Állatorvosok az Állatvédelemért Alapítvány kuratóriumának elnöke, Birgit Lewe, a Mentsvár német testvérszervezetének, a Photenhilfe-Europa Egyesület elnöke és Izsák Gábor, az egyesület magyarországi képviselője is.

Az akció lebonyolításában a Magyar Állatorvosi Kamara nyújt segítséget. Először száz kutya ivartalanítását végzik el Budapesten, a Szent István Egyetem Állatorvos-tudományi Karán. Dr. Lorászkó Gábor tájékoztatása szerint túl vannak az első beavatkozásokon. A négylábúak vizsgálatát, kezelését – beleértve az ivartalanító műtétet is – az egyetem hallgatói végzik el.

– Folyamatosan várjuk a menhelyek jelentkezését. Már megtörtént a paksi és a karcagi kutyák ellátása, a továbbiakban pedig heti váltásban újabb menhelyeknek nyílik lehetősége az akcióban részt venni – mondta Tőzsér Judit, az országos akció koordinátora.

Az ivartalanítási akció résztvevőinek nincs más dolguk, minthogy a kutyusokat előzetesen vizsgáltassák meg a menhely állatorvosával, aki erről kötetlen formájú igazolást ad, amit a műtét előtt be kell mutatni. Erre azért van szükség, hogy az ivartalanítást végző szakemberek tisztában legyenek azzal, hogy a menhely állatorvosa már tud a beavatkozásról, és vállalja a szükséges utókezelést, varratszedést. S még egy fontos információ: a kutyák legalább két héttel korábban, de maximum egy éven belül legyenek beoltva veszettség elleni és „kombinált” oltással is. A vizsgálatok és az ivartalanítás ingyenesek, az állatvédőknek csupán az oda- és visszaszállításról kell gondoskodniuk.

– Bízom benne, hogy magas színvonalú, értékes, hosszú távú együttműködés születik az állatvédelmi civil mozgalom és az állatorvosok között, melynek fő célja, hogy szervezetten segítsük az állatokat, egyszersmind kialakítsuk a felelős szemléletet, mert ez az alapja a tudatos állattartásnak – reméli dr. Lorászkó Gábor.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket a Szabadföld Google News oldalán is!

Ezek is érdekelhetnek