Ilyen állapotban van a kórházba került Dévényi Tibor
origo.hu
A Guinness World Records több mint fél évszázada gyűjti csokorba az emberi teljesítőképesség vagy a természet szélsőségeiként létrejött, hitelesített csúcsteljesítményeket. A legek könyvének világnapján itthon a magyar világrekorderekkel találkozhatnak az érdeklődők.
A könyv 55 évvel ezelőtti első kiadását egy vadászaton felmerült kérdés indította útjára: „Melyik a világ leggyorsabb vadmadara? A nyírfajd vagy az aranylile?” Az eldönthetetlen vita hatására gondolta úgy Sir Hugh Beaver, a Guinness Sörfőzde akkori igazgatója, hogy szükség volna egy olyan könyvre, amely a világ tényeit és az emberiség különleges teljesítményeit összegyűjtve megelőzi a hasonló parttalan vitákat. Azóta megszámlálhatatlanul sok Guinness rekord kategória született. Némelyik mögött igazi teljesítmény, áll, másikakat nehéz komolyan venni.
A csúcseredményeket összegyűjtő könyv egyébként maga is felállított egy rekordot: 100 millió eladott példányával a világ legtöbb példányban eladott, szerzői jog által védett sorozata lett. Ennek apropóján rendezték meg első ízben 2005-ben a Guinness World Records napot, amit azóta minden év november 18.-án megtartanak. Ez a nap a rekorderekről és a rekorddöntésekről szól: a tavalyi világnapon 23 országban több mint 250 ezer ember részvételével 43 rekordot döntöttek meg.
Magyarországon a könyv hazai kiadásának dedikálásával, kvízbajnoksággal, a magyar világrekorderek részvételével ünneplik a Guinness World Records Napot. November 18-án 13.30-tól a budapesti Mammut I. Bevásárlóközpont Libri Könyvesboltjában ott lesz Cseh László, aki a tavaly decemberi, isztambuli Európa-bajnokságon a 400 m vegyes számban úszott világcsúcsával került be a legek könyvébe, Indzsi Deniz táncművész, akinek vezetésével hazánkban állították fel a legtöbb együtt hastáncoló világrekordját, Simon Zoltán Star Wars rajongó,akinek az irányításával rakták ki Londonban a világ legnagyobb Lego-mozaikképét, Halápi Roland lovas kaszkadőr, akit lángoló ruhában 472,8 méteren keresztül vonszolt maga után egy ló, valamint Varga Béla és Varga Gábor, a világ legnagyobb könyvének készítői.
origo.hu
borsonline.hu
life.hu
hirtv.hu
haon.hu
origo.hu
mindmegette.hu
vg.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu