Ilyen állapotban van a kórházba került Dévényi Tibor
origo.hu
Leonardo világhírű festményén egy rejtett nyom által meghatározhatóvá vált a táj pontos helye, mely a különleges mosolyú nő mögött elterül. – állítja egy olasz történész.
Carla Glori művészettörténész úgy véli, a Mona Lisa bal válla felett megjelenő háromlyukú híd Bobbio hídja, mely falu az észak-itáliai hegyes-völgyes Piacenza megye egyik települése volt. Ez a teória egybevág egy másik művészettörténész, Silvano Vinceti felfedezésével, miszerint a híd két ívében művészien van elrejtve a 7-es és a 2-es számjegy.
Glori szerint ez a szám az 1472-es évet jelöli, amikor is egy óriási árvíz következtében a híd összeomlott. Történelmi feljegyzések szerint a Ponte Gobbo, vagy Ponte Vecchio (Öreg-híd) néven ismert hidat a Trebbia folyó sodorta el, amikor abban az évben kilépett medréből és elmosta a híd partjait.
Történészek eddigi vélekedése szerint a Mona Lisa hátterében meghúzódó táj idealisztikus, kitalált kép, mely a művész képzeletéből pattant ki, Glori szerint azonban nagyon is valóságos. Vinceti, az olasz Nemzeti Kulturális Örökségvédelmi Hivatal elnöke azt állítja, hogy az évszámok mellett több rejtett betű is található a képen, történetesen Mona Lisa szemeiben. A jobb pupillájában az LV, feltételezhetően a művész monogramja lelhető fel, míg a bal szemében a B vagy a CE betűk jelennek meg.
A két kutató álláspontját azonban sokan vitatják, s azzal érvelnek, hogy e „rejtett jelek” csupán az évszázadok során kialakult apró repedések, melyek gyakoriak az olajfestményeknél.
origo.hu
borsonline.hu
life.hu
hirtv.hu
haon.hu
origo.hu
mindmegette.hu
vg.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu