Ilyen állapotban van a kórházba került Dévényi Tibor
origo.hu
Egyhetes angliai útra utazott a Hajdúságból Ferenczi Réka a barátaival. A társaság úgy vélte: elegendő az amúgy három évig érvényes európai biztosítási kártyát kiváltaniuk. Kiegészítő biztosítást nem kötöttek.
Kép: Europai egeszsegbiztositasi kartya 2011.07.11. fotó: Németh András Péter, Fotó: Nemeth Andras Peter
A nyaralás másnapján egyiküket kínzó gyomorgörcs vette le a lábáról. Ekkor derült ki, hogy a szóban forgó kártya megléte nem minden esetben egyenlő az ingyenes orvosi ellátással. Mivel a fiatalember betegsége sürgősségi vagy életmentő beavatkozást nem igényelt, a gyógyításért tetemes összeget kellett volna fizetni a rendelőben. Így aztán a maródi utazót a hazulról hozott patikaszerekkel pátyolgatták.
Molnár Gáborné, az egyik debreceni utazási iroda vezető munkatársa megerősítette: az európai biztosítási kártya (melyet az érvényes társadalombiztosítással rendelkezők díjmentesen igényelhetnek a kormányhivatalban) bemutatása külföldön – ha bármi baj ér bennünket vagy a családtagjainkat – olykor kevés az ingyenes egészségügyi ellátáshoz. Mindig az orvoson múlik, milyen típusúnak ítéli a betegség súlyosságát, s ha az nem igényel sürgősségi, életmentő segítséget, a biztosítási kártya megléte önmagában nem nyújt fedezetet a beavatkozásra.
Az uniós országokban a magánklinikákon, rendelőkben több százezer, sőt millió forintra is rúghat egy-egy komolyabb kezelés, illetve az utógondozás számlája. Hasznos hát utasbiztosítást is kötni, mely megfizethető pluszkiadást jelent.
origo.hu
borsonline.hu
life.hu
hirtv.hu
haon.hu
origo.hu
mindmegette.hu
vg.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu