Ilyen állapotban van a kórházba került Dévényi Tibor
origo.hu
Nemrégiben „közfelkiáltással” megválasztották Magyarország hét természeti csodáját. A füzéri vár, a kerecsensólyom, az Őrség és a parlagi sas után Hévízt mutatjuk be.
Kép: Hévíz termálfürdő gyógyfürdő strand egészség gyógyvíz termálfürdő gyógyfürdő strand egészség gyógyvíz
Vannak az országnak szakrális turisztikai helyei, ahová az ember iskolai kirándulás során jut el először, majd később már házi feladatként látogat vissza. Ilyen a Hévízi-tó is, ahol előbb teherautó-belsőn tologattuk körbe a szerelmünket a tavirózsák között, majd viaszosvászon NDK-s gumimatracon a gyereket tanítottuk úszni, végül az unokákat csúszdáztatjuk a világszép wellness-fürdőben. Hévíz szinte mindig lakott volt, amióta ember él a Földön. Már a rómaiak is ismerték a vizének gyógyhatását, a honfoglalás után sem tűnt el soha az ország térképéről. Elsőként 1328-ban tesznek írásos említést a nevéről, később, II. József katonai felmérésében „meleg kénes tó” néven emlegetik. Trianon után az elcsatolt gyógyfürdők rangja mind Hévízre száll. Lesz a településből nagyközség, majd város, külföldiek által felkapott gyógyhely, Európa egyik legkedveltebb négy évszakos fürdője.
Volt idő, a rendszerváltás táján, amikor nem nagyon tudtunk mit kezdeni ezzel a csodával. A „SZOT-üdülős” rendszer véget ért, a Pettyes borozóból már nem a kimondhatatlan nevű külföldi mozgalmár nevét viselő hatalmas panelkatedrálisba tértek a vendégek haza, hanem a családiasabb panziókba. A szocreál hagyomány is beépült a wellness-struktúrába. Az iskolásbuszok ma sem maradnak el, ám az 1,50-ért bérelhető teherautó-belsőt hiába keresnénk. De a tavirózsák még megvannak.
origo.hu
borsonline.hu
life.hu
hirtv.hu
haon.hu
origo.hu
mindmegette.hu
vg.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu