Ilyen állapotban van a kórházba került Dévényi Tibor
origo.hu
Százmilliárd elektromos levél naponta, melyek közé csalók is befurakodnak. Hogyan előzhetjük meg a bajt? – ezt tanulmányozták a hajdú-bihari nyomozók Angliában.
Egyre több bejelentés érkezik hazánkban is az internetes csalások miatt, amit többnyire kéretlen reklámlevelekkel csalnak ki a bűnözők. A Hajdú-Bihar Megyei Rendőr-főkapitányság tájékoztatása szerint: az FBI tavalyi statisztikájából kiderül, hogy az internetes csalások 75 százalékát úgynevezett spamokkal, vagyis kéretlen reklámlevelekkel követik el a gyanútlan netezők ellen. A kiberbűnözők évente mintegy 240 milliárd dollár kárt okoznak ezzel.
Az internetes szolgáltatók adataiból kiderül, hogy a felhasználók 100 milliárd e-mailt kapnak naponta. A hajdú-bihari nyomozók nemrégiben angliai tanulmányúton jártak, ahol közelebbről is megismerkedtek az interneten elkövetett bűncselekményekkel, s azok megelőzésével. A hazai szakemberek arra hívják fel a figyelmet, hogy az ismeretlen, vagy nem magyar nyelvű feladótól érkező e-mail üzenetet nem ajánlatos megnyitni. Olvasás nélkül a törölt elemekbe kell helyezni, majd a lomtárból is üríteni. Ugyancsak nem szabad semmiféle személyes adatunkat, s legfőbbképpen bankkártya-, útlevél-, vagy személyi igazolvány számunkat ismeretlen üzenet íróknak megadni. Főként akkor nem, ha reklámlevelet küldenek, kedvezményes vásárlásra csábítanak, netán adományt gyűjtenek az interneten keresztül. A csalók gyakorta kihasználják a válaszadók közlékenységét, és számlaszámuk ismeretében percek alatt leemelik az áldozat pénzét az adott pénzintézettől.
origo.hu
borsonline.hu
life.hu
hirtv.hu
haon.hu
origo.hu
mindmegette.hu
vg.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu