Ilyen állapotban van a kórházba került Dévényi Tibor
origo.hu
Két nyelven okosak
A folyamatosan két nyelven beszélők jobban kihasználják agyi kapacitásukat, náluk emiatt később kezdődik a különféle betegségek miatt előbb-utóbb csaknem mindenkinél bekövetkező öregkori elbutulás - állapították meg kanadai pszichiáterek. A kutatók szerint a több agyterület együttes használata javítja az agy vérellátását. A két nyelv párhuzamos használatának vélhetően egyéb kedvező idegrendszeri hatásai is vannak, amiket további vizsgálatokkal igyekeznek feltárni.
Mintaadó méhek
A méhtársadalmakban megfigyelhető közösségi élet egyes elemei a tudósok szerint párhuzamba állíthatóak az emberi szociális viselkedés néhány jellegzetes vonásával. Azt remélik, a méhek génjei között kutatva megtalálhatják azokat, amelyek - mind a rovarok, mind az emberek esetében - a szociális viselkedés megjelenésének hátterében rejtőznek. A méhek szabályozott rendszerben élnek, amelynek meghatározó viselkedési elemei a munkamegosztás és a kommunikáció.
Gyémánt az űrből
A legkeményebb, úgynevezett Carbonado gyémántok valószínűleg a világűrből származnak. A kutatók szerint óriási meteoritként csapódott a Földbe a különleges keménységű anyag. Útközben kettéválhatott, ezért fordul elő csak két helyen a Földön.
Szobor a szoborban
Xavier Lucchesi francia fotós úgy gondolta, hogy a sugarakat nemcsak az emberi test belsejének kutatására lehet felhasználni, érdemes lenne röntgensugarakkal átvilágítani szobrokat. A múzeumigazgatók kezdetben tiltakoztak az ötlet ellen, de eredményei láttán végül beleegyeztek az átvilágításokba. Lucchesi Pablo Picasso fiatalkorában készített szobraival kezdte, és meglepő felfedezéseket tett. Láthatóvá vált egy balerinának a körvonala, amely a Női mellszobor című alkotás belsejében "rejtőzködik".
origo.hu
borsonline.hu
life.hu
hirtv.hu
haon.hu
origo.hu
mindmegette.hu
vg.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu