Külvilág
Rendkívüli helyzet kihirdetését hagyták jóvá Szlovákiában

Csehország 15 éven felüli lakosságának mintegy 10 százaléka naponta fogyaszt alkoholt – olvasható a Világgazdaság oldalán.
Néhány sört, egy-két pohár bort vagy tömény italt naponta több mint 900 ezer ember iszik a 10,7 milliós Csehországban – derült ki a drogfüggőséget figyelő cseh nemzeti központ jelentéséből, amelyben a 2024-es év adatait ismertette.
A szakértők szerint a túlzott alkoholfogyasztás évente mintegy 80 milliárd korona (1280 milliárd forint) veszteséget okoz Csehországnak, ami a bruttó hazai termék (GDP) 1 százalékának megfelelő összeg. A rendelkezésre álló legutóbbi adat szerint 2023-ban 31 ezer cseh állampolgárt kezeltek alkoholizmus miatt.
A túlzott alkoholfogyasztás az elhalálozások hat százalékát okozza
– mutatott rá Pavla Chomynová, a központ vezetője sajtótájékoztatón.
A csehországi rendszeres napi alkoholfogyasztás 2014 és 2020 között folyamatosan emelkedett, erről illetve a szakértők véleményéről a Világgazdaság cikkében olvashat.
Külvilág
origo.hu
borsonline.hu
life.hu
hirtv.hu
haon.hu
origo.hu
mindmegette.hu
vg.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu