Alternatívák

KutyapostaPuskás Kati2024. 12. 23. hétfő2024. 12. 23.

Kép: Yoda, Fotó: Puskás Kati

yoda
Yoda
Fotó: Puskás Kati

Rengeteg örömmel jár a kutyás élet, de, bizony, az aggodalmak sem kerülik el a gazdikat. Ugyanis bármennyire intelligens is kedvencünk, nem tudja elmondani, hogy mi a baja. Miért gubbaszt, miért nem eszik – holott haspók –, miért húzza be a farkincáját. Ilyenkor az embert elönti a pánik, és irány az állatorvos. 

– Micsoda? Megyünk a rendelőbe? – kapja fel a fejét a békésen játszó Yoda, mintha hallaná a gondolataimat. – Nem szeretek oda menni! Múltkor sem lett jó vége, elaltattak, és három fogamat is kihúzták egyszerre – teszi hozzá szemrehányóan a gondolatsorhoz. Igen, ugyanis, ha szavakkal nem is, de mentális szinten értjük, érzékeljük egymást. Nem véletlenül mondják, hogy „a kutya olyan, mint a gazdája”, vagy hogy „a kutyád tükröt tart neked”. Mivel együtt élünk a kutyáinkkal, ezért hasonló energiát képviselnek, ugyanolyan betegségeket hordoznak vagy akár hasonlóan reagálnak, mint mi magunk. Ezért lehetséges, hogy az állatok esetében is alkalmazhatók az olyan alternatív módszerek, mint például a kineziológia, az akupresszúra, akupunktúra. 

Yodával személyesen is megtapasztaltuk, hogy a kineziológia nemcsak az emberek problémáinak megoldásában hatásos, de az állatok életében is könnyebbséget tud hozni. Az izomtesztelésen alapuló módszer alkalmas lehet arra, hogy kideríthessük, mi okozza kedvencünk megváltozott viselkedését vagy betegségét. A kineziológia alkalmas eszköz az okok feltárására és azok korrigálására, külön­böző korrekciókat alkalmazva. A gazdik aktív részvétele nélkülözhetetlen a folyamatban, ugyanis az okokat feltáró izomtesztelés, majd a szükséges korrekciók is rajtuk történik.

S hogy mikor érdemes az alternatív megoldások felé fordulni? Ha elfogadjuk, hogy az állatoknak is lehetnek különféle testi vagy lelki tüneteik: allergia, emésztési probléma, rosszkedv, viselkedési zavar, stresszek, fóbiák, traumatikus élmények, melyeknek hátterében érzelmi okok is rejtőzhetnek. A kineziológia segítségével lehetőség van étkezési problémák azonosítására, és kideríthetjük azt is, hogy a kutyusunk milyen táplálékra allergiás, mikor és mit egyen, milyen vitaminra és tápanyagra van esetleg még szüksége. Fontos leszögezni azonban, hogy a kineziológiai stresszoldás nem helyettesíti az állatorvos munkáját, igaz, hatékonyan kiegészítheti azt! 
 

 

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket a Szabadföld Google News oldalán is!

Ezek is érdekelhetnek