Nem mindegy, miben botlasz meg!

Ez év áprilisának egyik reggelén a Martonvásáron élő Balaton Lajosné a postára indult. Elbotlott egy kiálló aknafedélben, a kezére zuhant, az arcát is beütötte. Ezzel kezdetét vette egy több mint négy hónapja tartó tortúra. Olvasónk most kártérítést követel.

LakóhelyemBiczó Henriett2011. 09. 22. csütörtök2011. 09. 22.
Nem mindegy, miben botlasz meg!

Hatalmas fájdalmat érzett a hetvenéves asszony, s látta, hogy a keze feldagadt. Amikor mozgatni próbálta, csak ropogást hallott. A férje elvitte a körzeti orvoshoz, aki azonnal hívta a mentőt.

– Darabos haránttörést állapítottak meg. Kétszer kaptam tartógipszet, felkötve kellett tartanom a karomat. Ezalatt háromszor is súllyal húzatták a kezemet, nehogy rosszul forrjon össze. A végleges gipszet már több mint két hónapja levették, de még mindig erős fájdalmaim vannak. Főleg éjjel, gyakran szinte elviselhetetlenül zsibbad a törött kezem – mesél megpróbáltatásairól Balaton Lajosné. – Amikor elestem, a szám is vérzett, de akkor még nem vettem észre, hogy letört egy darab a fogamból. A fogínyem begyulladt az ütődéstől, a fogorvos azt mondta, nem tudja megcsinálni csak azt az egyet, a többihez is hozzá kellene nyúlni. Antibiotikumot kellett szednem, és még most is több ezer forintos szájvizet kell használnom meg gyulladáscsökkentő fogkrémet. Ezek túl drágák nekem, nagyon megérzem a havi költségvetésben. Az már csak lelki fájdalom, hogy eltört az a medálom, amit a nyakláncomon viseltem, az ékszerész nem tudja megcsinálni, túl régi darab. Még a nagyanyámtól kaptam a konfirmálásomra. És a baleset óta nem tudok gobelinezni sem, pedig évtizedek óta kiállításokra viszem a munkáimat – mondja elkeseredve, s mutatja a félbehagyott darabot, amely Somogy megye címerét ábrázolja.

Örömmel fogadta, amikor a település alpolgármestere felajánlotta segítségét: nyújtsanak be kártérítési igényt a Magyar Telekomhoz, hiszen a telefontársaság használatában van az akna.

Lapunk megkeresésére a Magyar Telekom kommunikációs igazgatósága az alábbi választ adta: „A sajnálatos balesetért a Magyar Telekomot felelősség nem terheli. Az önkormányzat által elvégeztetett járdafelújítás során a cégünk tulajdonában álló szekrénykeret (fedlap) megfelelő járdaszintbe helyezése elmaradt, amiről cégünk csak utólag értesült. Ekkor azonnal elvégeztettük a szükséges javítást, így a balesetveszély megszűnt.”

Gucsek István alpolgármester is ugyanezt a választ kapta, s elismeri, hogy van igazság a Magyar Telekom érvelésében, de azért az szerinte nem teljesen elfogadható. Tény, hogy az önkormányzat felújíttatta a járdát, de ez közel húsz éve történt… Az is igaz, hogy a felkopott burkolatú fedeleket a baleset után kicserélte a Telekom. A szekrénykeret járdaszintbe helyezése azonban már több héten át tartott, újabb balesetveszélyes helyzetet teremtve.

– Balaton Lajosné esetében nehezíti az „igazságszolgáltatást”, hogy a kiálló fedlapban vagy a fedlap felkopott burkolatában botlott-e meg – magyarázza Gucsek István. – Komoly probléma, hogy a közterületen levő más hasonló építményeknél sem egyértelmű mindig, hogy kinek a tulajdonában, kezelésében vannak, kit terhel az üzemeltetés felelőssége. A történtekből is okulva az összes üzemeltetőnek jeleztem, hogy közös területbejárás során tisztázzuk a karbantartási kötelezettséget – teszi hozzá az alpolgármester.

Balaton Lajosnét mindez nem vigasztalja. A polgári törvénykönyvben van egy olyan paragrafus, hogy „aki másnak jogellenesen kárt okoz, köteles azt megtéríteni”. Az asszony a történtek után igényt tart erre.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket a Szabadföld Google News oldalán is!

Ezek is érdekelhetnek