Ilyen állapotban van a kórházba került Dévényi Tibor
origo.hu
1948.
A vallás- és közoktatásügyi minisztérium a szerzetes és apáca pedagógusokat, akiknek szaktudását magasra értékeli, kivétel nélkül állami pedagógusokká minősítette volna át, eddigi beosztásukban és eddigi helyükön meghagyta volna őket, ha azt a bíboros prímás meg nem akadályozza. Mindszenty azonban megakadályozta. S míg az esztergomi palotában egyre-másra születnek a demokráciaellenes nyilatkozatok, a paptanárok, tanítók és apácák százai elkeseredetten néznek a bizonytalan jövő elé: nem értik, hogy egyetlen ember makacs demokrácia-gyűlölete miatt miért kell elveszteni hivatásukat, és miért kell koldusbotra jutniuk.
1958.
Két felfegyverzett, Svájcban tartózkodó disszidens magyar ellenforradalmár felháborító fegyveres banditatámadást intézett augusztus 16-án a Magyar Köztársaság berni nagykövetsége ellen. Behatoltak a követség területére és lövöldözni kezdtek a személyzetre. A követség beosztottjai önvédelemből viszonozták a tüzet. Az egyik banditát megsebesítették, majd beszorították őket az épület egyik helyiségébe, végül a helyszínre érkező svájci rendőrök könnygázbombával ártalmatlanná tették, majd elszállították a két banditát. A támadás hírét felháborodással fogadta a magyar közvélemény, és joggal furcsállja az olyasfajta „semlegességet”, amely eltűri a szökött gyilkosokat, rablókat, de nem képes megvédeni egy nagykövetség biztonságát.
1968.
A Ki mit tud? idei kategória-nyertese, a táncdalfesztivál legnépszerűbb előadója a Hungária együttes; televíziós szerepléseik alkalmával a nézők nem kevesebb, mint 60 ezer írott szavazat juttatták őket a győzelemhez. A legújabb, a Ki mit tud? döntőjében is hallott: „Nem bújok én többé már a subába” című daluk társadalmi problémát céloz meg, véleményez a maga módján: a falusi fiatalság és a város formálódó viszonyát. S zenéjükben arra is van példa, hogyan építhető be a népzene a beat-be anélkül, hogy sértőnek, holmi népdal-paródiának hangzanék ez a lelemény.
1978.
„Tizenhat éves koromtól guberálok. Van magának fogalma arról, mi mindent rejt a szemét? Itt kérem minden megtalálható. Üveget akar? Itt van ötven darab. Kokszot szeretne? Annyit adok, amennyit csak akar. De van itt mokkáskanál, kés és villa, cipő, ruha, még pénz is! Nézze ezt az öngyújtót. Ezüst. Tizenhárom éve találtam, ha megnézi, látja, hogy grófi korona van belevésve. Egyszer guberáltam egy gyűrűt, napokig fényesítgettem, úgy vittem az óráshoz. Azt mondta, nem ér semmit, nem hittem neki, vittem a másodikhoz, a harmadikhoz, de mindegyik ugyanazt mondta. Mérgemben aztán eldobtam, pedig meglehet: arany volt gyémánttal, csak azok összejátszottak, be akartak csapni…”
1988.
Szigetújfaluban, a József Attila utcában található hazánk egyetlen patkószeggyártója, Martely Sándor. Üzemében évente 70 tonna patkószeget gyárt, ebből 20 tonnát Magyarországon értékesít, a többit meg külföldön, még Amerikában is. Az ezermester-tulajdonos roncs gépekből állította össze üzemét; jelenleg az ő birtokában vannak a patkószeg-gyártás közel százéves tervdokumentációi. A közelmúltban a legnagyobb svéd patkószeggyártó, Hans Nilson is ellátogatott Szigetújfaluba, hazatérte után két darab, 18 karátos aranyból készült patkószeget küldött Martely Sándornak, így köszönve meg a kollegalis vendégszeretetet.
1998.
Depresszió elleni kapszula – és a mellékhatásai: szorongás, álmatlanság, gyengeség, szédülés, remegés, verejtékezés, hányinger, hasmenés, szájszárazság, hányás, nyelési nehézség, fogyás, alvászavarok, a gondolkodás zavarai, személyiségzavarok, mániás állapot, mozgászavarok, akaratlan mozgások, látászavar, az orgazmus zavara, szívdobogás, bőrpír, bőrvérzések, vizeleürítési zavar, hidegrázás, hajhullás. Rendben, de ki meri bevenni?
origo.hu
borsonline.hu
life.hu
hirtv.hu
haon.hu
origo.hu
mindmegette.hu
vg.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu