BL-forduló, 4. felvonás, első jelenet: négyen már továbbjutottak

A Bajnokok Ligája csoportmérkőzéseinek 4. fordulójában tegnap este az A-, B-, C- és D-csoportban szereplő futballcsapatok mérkőztek meg egymással.

Ország-világBudai Horváth József2009. 11. 04. szerda2009. 11. 04.

Eredmények:
A-csoport
Bayern München-Bordeaux 0:2
Maccabi Haifa-Juventus 0:1
Állás: Bordeaux 10 pont, Juventus 8 pont, Bayern München 4 pont, Maccabi Haifa 0 pont.

B-csoport
Manchester United-CSZKA Moszkva 3:3
Besiktas-Wolfsburg 0:3
Állás: Manchester Uited 10 pont, Wolfsburg 7 pont, CSZKA Moszkva 4 pont, Besiktas 1 pont.

C-csoport
Milan-Real Madrid 1:1
Marseille-Zürich 6:1
Állás: Milan 7 pont, Real Madrid 7 pont, Marseille 6 pont, Zürich 3 pont.

D-csoport
Apoel Nicosia-Porto 0:2
Atletico Madrid-Chelsea 2:2
Állás: Chelsea 10 pont, Porto 9 pont, Atletico Madrid 2 pont. Apoel Nicosia 1 pont.

A vastag betűs csapatok már a legjobb 16 között vannak.

A nap mérkőzésén a Milan a Real Madridot fogadta a San Siro stadionban. Óvatos első negyedóra után rákapcsoltak a galaktikus csapatok, aminek meg is lett az eredménye. A 29. percben Kaká lövése kijött Didáról, s Benzema nehéz szögből bombázott a hálóba, 0:1. A 35. percben egy ártalmatlannak tűnő beadás kezet ért, s a kissé szigorúan megítélt büntetőt Ronaldinho pokoli erővel vágta a léc alá, 1:1. A második félidőben igyekezett a két, igencsak közepes formában futballozó alakulat kicsikarni a győzelmet, de néhány kecsegtető lövést leszámítva erre nem nyílt reális esély. Az olaszok és a spanyolok továbbjutását a fölényes győzelmet aratott Marseille még megnehezítheti.