Komádiba párnaüzemet hozott a Jézuska

Minden úgy történt, mint a mesében. A munkanélküliségtől sújtott Komádiban tavaly komoly szándékú vállalkozók jelentek meg. Új textilüzemet s vele munkát ígértek. Mi lett belőle? Ennek jártunk utána.

Ország-világBalogh Mária2009. 11. 11. szerda2009. 11. 11.
Komádiba párnaüzemet hozott a Jézuska

Az ígéretekből mára valóság lett: a textilüzem hetven, főként megváltozott munkaképességű embernek ad munkát a bihari térségben. A korszerű, külföldi megrendelésre termelő párnaüzem egy hete kezdte meg a tevékenységét.

Krucsóné Nagy Márta minőségellenőrként dolgozik. Súlyos gerinc- és autoimmun betegséggel küszködik:

– A párnaüzemről az asszonyokkal magunk közt csak úgy beszélünk: a Jézuska előre elhozta a karácsonyi ajándékunkat – meséli az asszony, akivel a délutáni műszakban beszélgettünk. – El sem tudtuk képzelni, hogy létezik ilyen dolgozóbarát munkahely. A munkakörülményeink kifogástalanok, a bérünkkel is elégedettek vagyunk, a cég vezetése arra is gondot fordított, hogy mindenki a betegségének megfelelő kényelmes széket, asztalt, varrógépet kapjon. Nem hittem volna, hogy ilyen is létezik.

– Bírják a tempót?
– Semmi gondunk sincs vele! Nagyon jó a csapat, figyelünk egymásra, összedolgozunk. Ha van értelme a munkánknak, megfizetik, sőt a túlórát is, akkor öröm, amit csinálunk, nem teher.

Ezt erősíti meg Lengyel Lajos igazgató is. Komádiban – hét másik hazai üzemmel együtt – egyedi IKEA párnát gyártanak Európa országaiba, sőt Amerikába és Japánba is.

– Varrónőből nincs elég jelentkező– mondja. – A délutáni műszakba még 10-14 szakképzett asszonyt fel tudnánk venni, míg a délelőttibe 5-6-ot is. Célunk, hogy a megváltozott munkaképességű emberek hasznosnak, fontosnak érezzék magukat. Akinek az életében rend van, dolgozhat és pénzt kereshet, annak az egészségi állapota, az életminősége is javul – összegzett a cégvezető.

Pénzes Sándor, Komádi polgármestere hangsúlyozta: a településen az országos átlagnál is magasabb a munkanélküliség. Az új munkahelyen pedig a varrónők mellett üzemvezetők, minőségellenőrök, szabászok, csomagolók, portások, adminisztratív és fizikai dolgozók is rendszeres jövedelemhez jutnak.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket a Szabadföld Google News oldalán is!

Ezek is érdekelhetnek