Ilyen állapotban van a kórházba került Dévényi Tibor
origo.hu
Magyarországon egy nő átlagosan 13 százalékkal keres kevesebbet, mint férfi kollégája –derül ki a Workania állásportál fizetési felméréséből. A két nem közötti kereseti olló a topmenedzsereknél nyílik a legnagyobbra, míg az állami alkalmazottak esetében érvényesül legkevésbé a hátrányos megkülönböztetés.
A munkában töltött évek számával a két nem közti bérszakadék egyre mélyebb. Míg a pályakezdők esetében a különbség 8 százalékos, addig a nők több mint 6 éves szakmai tapasztalattal a hátuk mögött már átlagosan 16 százalékkal keresnek kevesebbet a férfiaknál − derül ki a Workania állásportál által működtetett Merces.hu fizetés-összehasonlító felméréséből.
A legnagyobb bérkülönbség a topmenedzseri fizetések között van: itt átlagosan 27 százalékkal keres többet egy férfi az ugyanolyan munkakörben dolgozó női vezetőhöz képest. Például a pénzügyi menedzser hölgyek átlagosan 45 százalékkal keresnek kevesebbet, mint a férfiak. Az ügyvezető igazgatóknál 43, a gazdasági- és pénzügyi igazgatóknál 39, a HR és marketing igazgatók esetében pedig átlagosan 35 százalékos a nők fizetési hátránya. Egy jogásznő pedig 14 százalékkal keres kevesebbet férfi kollégáinál.
Az érettségi nélkülii munkavállalók között is éles a nemek szerinti megkülönböztetés: a férfiak jövedelme 22 százalékkal haladja meg a hölgyekét. Az érettségivel rendelkező női és férfi dolgozók között 14 százalékos a bérkülönbség. Egy szakácsnő férfi kollégája fizetésének a kétharmadát, egy recepciós a négyötödét, egy értékesítési menedzser pedig a háromnegyedét kapja.
Az állami alkalmazottak esetében kevésbé érvényesül a hátrányos megkülönbözteté. A nemek közti bérkülönbség ugyanis a közszférában a legkisebb: a rendőrnők átlagosan 9, a tanárnők 5, a doktornők „csupán” 3 százalékkal visznek haza kevesebbet férfi munkatársaiknál.
Noha ritkábban, de néhány területen előfordul, hogy a hölgyek keresnek többet: az asszisztenseknél átlagosan 8, az érettségivel rendelkező pénztárosoknál 10, az érettségizett termékmenedzsereknél 4, az egyetemi diplomával rendelkező könyvelőknél 5, a gyógyszerészeknél 9, a pszichológusoknál 11 százalék a nők bérelőnye a férfiakkal szemben.
origo.hu
borsonline.hu
life.hu
hirtv.hu
haon.hu
origo.hu
mindmegette.hu
vg.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu