Ilyen állapotban van a kórházba került Dévényi Tibor
origo.hu
Vélhetnénk, hogy Oroszországból csak dús, hosszú szőrű állatok származnak, hiszen a zord tél nem teszi lehetővé a gyér szőrzetű, netán kopasz állatok túlélését a természetben. Ám az ember oltalmában olyan kivételek is megmaradhatnak, melyek a szabadban aligha élnék meg a következő tavaszt.
Ilyen szerencsés kis macska volt az a Varvara névre keresztelt nőstény, melyet 1987-ben Jelena Kovaljova fedezett föl Rosztov-na-Donu utcáin sétálva. S mivel a kis kopasz melléje szegődött, lakásába fogadta. Először arra gondolt, hogy a kóbor jószág súlyos gombás megbetegedésben szenved, de az alapos állatorvosi vizsgálat során kiderült, hogy génjeiben hordozza a szőrtelenséget. Oroszországban már több évszázada rendre megjelentek kopasz macskák, de aztán el is tűntek. Varvarának azonban minden kölyke szőrtelenül látta meg a napvilágot, ami azt bizonyította, hogy a szőrzet hiánya dominánsan öröklődik. Az orosz tenyésztők nem hagyták veszni a különös génekkel megáldott Varvarát: rögtön két fajtát is kinemesítettek utódaiból.
A Ceglédbercelen élő Durecz Inessza már hat éve tenyészti a fajtát, mely kopaszsága ellenére igen jól viseli a hideget, noha energiaszükséglete lényegesen nagyobb, mint a szőrös fajtáké. Ha nem kényeztetjük el, nem válogatós. Inessza a lehető legtermészetesebb módon tartja állatait, ezért nyers csirke-, pulyka- és marhahúst, csirkefejet és natúr joghurtot, valamint sovány tehéntúrót ad kedvenceinek. Száraztápot csak kiegészítésként kapnak. E gazdaszerető, intelligens állatok kisgyermekek mellé is ajánlhatók: ha megunják a hancúrozást, egyszerűen félrevonulnak. Erős szervezetűek, ellenállók, tartásuk minimális állatorvosi költséggel jár.
origo.hu
borsonline.hu
life.hu
hirtv.hu
haon.hu
origo.hu
mindmegette.hu
vg.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu